Mieszkanie, w którym doszło do zgonu powinno zostać w pełni zdezynfekowane i wysprzątane po zmarłym przed dopuszczeniem go do ponownego zamieszkania lub przeznaczeniem do remontu. Zarówno w przypadku śmierci naturalnej, jak i bardziej tragicznych wydarzeń pozostawiających po sobie mnóstwo widocznych śladów, dezynfekcja pozwala zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych bakterii, wirusów i drobnoustrojów rozwijających się podczas rozkładu ciała. Kontakt z nimi bez właściwego zabezpieczenia może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Firma Vector działająca w Bochni zapewni Państwu kompleksową obsługę w zakresie sprzątania po zmarłym z gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności dezynfekcji.

Zadzwoń: +48 725 392 578

Dlaczego przeprowadza się dezynfekcję po zwłokach? – Bochnia

Nawet w przypadku śmierci z przyczyn naturalnych i odnalezienia ciała w krótkim czasie od nastąpienia zgonu, procesy zachodzące podczas stygnięcia i pierwszych godzin rozkładu ciała doprowadzają do pojawienia się w otoczeniu mnóstwa potencjalnie niebezpiecznych bakterii, wirusów, grzybów i drobnoustrojów.

Dodatkowo w pomieszczeniach szybko pojawia się wyjątkowo nieprzyjemny zapach gnijącego ciała i fetor, którego trudno pozbyć się poprzez wietrzenie lokalu. Im dłużej rozkłada się ciało, tym trudniej o skuteczne usunięcie wszystkich widocznych śladów, zapachu i zagrożenia biologicznego. Profesjonalne sprzątanie po zmarłych w Bochnia jest jedynym skutecznym sposobem na doprowadzenie mieszkania do stanu ponownej używalności.

Proces sprzątania po zwłokach przeprowadzamy nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale także:

  • biurach,
  • hotelach,
  • komórkach lokatorskich,
  • piwnicach,
  • altanach,
  • wszędzie tam, gdzie mogło dojść do zgonu odkrytego dopiero po pewnym czasie.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ścisłej współpracy ze służbami Państwowymi oraz Sanepidem, firma Vector działająca m.in. w Bochni może zapewnić całkowitą skuteczność prowadzonych działań dezynfekcyjnych po zgonie i dać gwarancję dokładnego zabezpieczenia lokalu na potrzeby jego dalszego użytkowania.

dezynfekcja po zmarłych

Jak przebiega sprzątanie po zwłokach w Bochni?

W każdym przypadku staramy się indywidualnie podchodzić do oceny lokalu i stopnia zabrudzenia mieszkania spowodowanego śmiercią człowieka. Posiadamy cały szereg technik, niezbędnego sprzętu oraz skutecznych środków neutralizujących czynniki biologiczne, dzięki którym w mieszkaniu może zostać przywrócony odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla osób postronnych. Nasi technicy pracują w pełnym zabezpieczeniu by ograniczyć kontakt i możliwe roznoszenie się wirusów (np. WZW A i B czy HIV), bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów.

Mieszkanie pozostaje zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem do czasu zakończenia przez nas prac oraz odczekania minimum 12 godzin, w trakcie których mieszkanie jest wietrzone z ozonu i oparów po zastosowanych środkach czyszczących.

Działamy na terenie całego kraju. Stosujemy m.in. ozonowanie, zamgławianie AirFogiem ULV metodą kapsułkową, czyszczenie suchym lodem i suchą mgłą (także w celu odzyskania cennych przedmiotów), deodoryzację, mikrodyfuzję oraz inne metody gwarantujące dotarcie do trudno dostępnych powierzchni i usunięcie widocznych zabrudzeń oraz różnego rodzaju drobnoustrojów.

KONTAKT – Vector – sprzątanie po zgonach – Bochnia

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – dezynfekcja po osobie zmarłej Bochnia

Śmierć na zewnątrz — czy konieczne jest jakieś specjalistyczne sprzątanie?

Tak. W przypadku śmierci na zewnątrz specjalistyczne sprzątanie również jest niezbędne w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom postronnym. Tego typu usługę wykonuje się najczęściej w przypadku wypadków komunikacyjnych, samobójstwa, zabójstwa lub innych losowych zdarzeń.

Czy sprzątanie mieszkania ze śladów śmierci po miesiącu jest tak samo skuteczne jak sprzątanie po kilku dniach?

Nie. Sprzątanie mieszkania po zgonie powinno być przeprowadzone, jak najszybciej jest to możliwe. Każdy dzień opóźnienia to zwiększenie strat materialnych z powodu rozprzestrzeniającego się skażenia, a także narażanie się na dodatkowe koszty związane z usługą sprzątanie miejsca zgonu Bochnia.

Jak długo trwa sprzątanie po zmarłych w Bochni w przypadku śmierci naturalnej?

W przypadku śmierci naturalnej czas trwania sprzątania po zgonie Bochnia, zależny jest w głównej mierze od czasu, jaki minął od śmierci, a tym samym stopnia rozkładu ciała. W większości przypadków, gdy reakcja była szybka, prace nie są zbyt zaawansowane i trwają krótko. Jednak w sytuacji, gdy od zgonu minęło sporo czasu, to prace będą zdecydowanie bardziej zaawansowane i czasochłonne.