Sprzątanie po zwłokach, choć trudne, musi być wykonane w każdym przypadku znalezienia ciała zmarłej osoby w mieszkaniu czy innym pomieszczeniu, z którym będą mieli styczność także zdrowi ludzie. Ze względu na wirusy, bakterie i drobnoustroje rozwijające się w przestrzeni w trakcie rozkładu ciała, samo usunięcie zwłok z mieszkania nie wystarczy by całkowicie pozbyć się problemu. Zespół techników z Vector Trzebinia sprzątanie po zmarłych posiada wieloletnie doświadczenie i przeszkolenie w przeprowadzaniu profesjonalnej dezynfekcji po zwłokach i sprzątania po samobójstwach, zabójstwach, wypadkach i śmierci naturalnej. W jaki sposób zajmujemy się dezynfekcją po zmarłych?

Zadzwoń: +48 725 392 578

Dlaczego sprzątanie po zwłokach jest konieczne?

Procedury przeprowadzane podczas sprzątania po zmarłych dają nam możliwość skutecznego usunięcia bakterii, wirusów, patogenów i drobnoustrojów rozwijających się w miejscu znalezienia ciała i powodujących nieprzyjemny zapach, ale też stwarzających zagrożenie dla ludzi którzy wejdą w kontakt z obecnymi na miejscu tkankami, płynami ustrojowymi i zanieczyszczeniami. Temperatura pokojowa w mieszkaniu stwarza idealne warunki do ich rozwoju, dlatego tak ważne jest by sprzątanie mieszkania po zmarłych zlecić doświadczonej i specjalizującej się w takich zadaniach firmie.

Vector Trzebinia posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie sprzątania po zwłokach, certyfikat jakości poświadczający wartość wykonanej przez nas pracy oraz liczne szkolenia i kursy naszych techników zapewniające skuteczne działanie z wykorzystaniem najlepszych metod dezynfekcji po zmarłych.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe technika

Wykonanie dezynfekcji po zwłokach w mieszkaniu jest konieczne, bo samodzielne sprzątanie po zmarłym może nie przynieść odpowiednich efektów. Nawet zalecenia Państwowej Inspekcji Sanitarnej wskazują, że za dezynfekcję po zmarłych powinna być odpowiedzialna przeszkolona w tej kwestii firma. Zapewniamy Państwu szybką pracę – do mieszkania można wrócić nawet po 12 godzinach od zakończonej przez nas dezynfekcji po zgonie w Trzebini.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Trzebinia – na czym to polega?

Skala działań wykonywanych podczas sprzątania po zwłokach jest w dużej mierze zależna od stanu mieszkania czy pomieszczenia, w jakim znaleziono zwłoki i stanu, w jakim ciało zostało znalezione. Jeśli zajmujemy się sprzątaniem po samobójstwie czy krwawym wypadku w domu, zakres zadań dla naszych techników będzie większy bo poza niewidocznymi bakteriami i wirusami i całkowitą dezynfekcją pomieszczenia konieczne będzie usunięcie widocznych plam i zabrudzeń wymagających wykorzystania dezynfekcji termicznej, a czasem nawet zrywania podłóg, parkietów i tapet ze ścian.

dezynfekcja domu po zgonie

Profesjonalna dezynfekcja po zgonach w Trzebini opiera się o zastosowanie skutecznej metody ozonowania pomieszczeń pozwalającej na usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz drobnoustrojów unoszących się w powietrzu. Dodatkowo stosujemy liczne metody dezynfekcji fizycznej i chemicznej dające najlepsze efekty w sprzątaniu powierzchni mieszkania po zwłokach. Stosujemy środki neutralizujące tkanki, krew, fekalia i płyny ustrojowe, a także technikę zamgławiania AirFogiem, czyszczenia suchą mgłą i suchym lodem, mikrodyfuzji i przemysłowych generatorów do ozonowania zapewniających wspólnie najwyższą skuteczność działań.

Każdy przypadek sprzątania po zmarłych w Trzebini jest inny, ale celem jest zawsze dokładne zabezpieczenie miejsca znalezienia zwłok i usunięcie niebezpiecznych dla człowieka bakterii i wirusów tak, by ponowne korzystanie z mieszkania było możliwe jak najszybciej.

KONTAKT – Vector sprzątanie po zmarłych Trzebinia

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – opróżnianie mieszkań po zmarłych Trzebinia

Jak wygląda kompleksowe sprzątanie po zgonach w Trzebini?

Kompleksowe sprzątanie po zmarłych w Trzebini obejmuje takie czynności jak opróżnianie lokalu z mebli, gabarytów i śmieci, naturalizacja śladów biologicznych, zabezpieczenie i utylizacja tkanek oraz dezynfekcja, która może składać się z wielu czynności takich jak ozonowanie, zamgławianie, mikrodyfuzja i wiele więcej.

Czy skażone z powodu wycieku płynów ustrojowych osoby zmarłej meble można wyrzucić do zwykłego kontenera na śmieci?

Nie. Wszelkie przedmioty w tym także meble, które zostały skażone w wyniku kontaktu z płynami ustrojowymi osoby zmarłej, trzeba usunąć z lokalu i poddać odpowiedniej utylizacji. Wyrzucenie skażonych mebli do zwykłego kontenera może stanowić spore zagrożenie dla zdrowia osób postronnych, dlatego nie należy tego robić.

Jakich środków używamy podczas sprzątania po zgonie w Trzebini?

Podczas sprzątania po zgonie w Trzebini używamy tylko i wyłącznie profesjonalnych środków chemicznych przeznaczonych do tego celu. Do neutralizacji czynników biologicznych używamy takich substancji jak chlorki bezankoniowe i podchloryn. Oprócz tego wykorzystujemy również technikę zamgławianie AirFog ULV, a także ozonowanie, które oprócz dezynfekcji usuwa również wszelkie nieprzyjemne zapachy.