Konieczność przeprowadzenia profesjonalnego sprzątania po zwłokach obejmuje wszystkie przypadki, w których ciało zmarłego zostało znalezione w mieszkaniu, piwnicy lub każdym innym miejscu i nie miało tam szans zostać od razu zabezpieczone przez odpowiednie służby. Rozkład ciała w temperaturze pokojowej następuje szybko i wraz z nim do powietrza uwalniają się nieprzyjemny zapach, bakterie, wirusy i patogeny szkodliwe dla zdrowia człowieka. W Vector Myślenice zajmujemy się profesjonalną dezynfekcją po zmarłych i usuwaniem takiego zagrożenia. Jak działamy?

Zadzwoń: +48 725 392 578

Proces sprzątania po zmarłych Myślenice – jak przebiegają prace?

Przystępując do sprzątania mieszkań po zwłokach zawsze na początku musimy przeprowadzić wstępną analizę pomieszczenia i określić z jak wieloma problemami będziemy się na miejscu zmagać. Oferujemy sprzątanie po śmierci naturalnej, ale też sprzątanie po zabójstwach, samobójstwach czy nieszczęśliwych wypadkach i skala zanieczyszczenia w każdym z przypadków będzie inna. Jeśli na miejscu zastaniemy duże plamy krwi, płynów ustrojowych czy widocznych zanieczyszczeń, technicy Vector Myślenice będą musieli wykonać więcej pracy by je usunąć. Dzięki dostępnej technologii są jednak w stanie zrobić to wyjątkowo skutecznie.

Sprzątanie po zwłokach w Myślenicach rozpoczyna się od usunięcia z mieszkania mebli, gabarytów, śmieci i wszystkich elementów wyposażenia przeszkadzających w przeprowadzeniu swobodnej dezynfekcji po zwłokach lub mogących być wygodnym siedliskiem dla bakterii, wirusów i grzybów. W Vector Myślenice dysponujemy możliwością czyszczenia suchym lodem i w przypadku mebli i sprzętów wartościowych staramy się taką procedurę przeprowadzić, o ile to możliwe. Jeśli nie ma szans na dezynfekcję niektórych elementów (często np. mebli tapicerowanych), zajmujemy się też ich utylizacją.

dezynfekcja po zmarłych

Dezynfekcja po zwłokach w Myślenicach z gwarancją skuteczności

Jakość przeprowadzonej dezynfekcji mieszkania po zmarłych będzie zależała od ilości zastosowanych technik sprzątania oraz od wykorzystania odpowiednich środków i metod ułatwiających usuwanie niebezpiecznych dla człowieka wirusów i bakterii. Nasi technicy korzystają zarówno z chemicznych środków neutralizujących krew, tkanki i drobnoustroje, jak i z metod takich jak:

  • ozonowanie,
  • zamgławianie AirFogiem,
  • czyszczenie suchą mgłą,
  • mikrodyfuzję,
  • sprzątanie termiczne,

działając jak najdokładniej i usuwając niebezpieczne wirusy i bakterie z każdej powierzchni. Działamy kompleksowo, bo wiemy jak ważna jest skuteczność w przypadku sprzątania po zwłokach – domowe metody dezynfekcji nie będą w stu procentach skuteczne przy dezynfekcji po zwłokach, podobnie jak wietrzenie mieszkania nie usunie skutecznie nieprzyjemnego zapachu trupa.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe technika

Dlaczego dezynfekcja mieszkań po zmarłych jest konieczna?

Sprzątanie po zwłokach ma za zadanie usunięcie z otoczenia człowieka groźnych dla zdrowia i życia bakterii, wirusów, grzybów i drobnoustrojów powstających w trakcie rozkładu ciała i w kontakcie z tkankami, krwią czy płynami ustrojowymi pozostającymi na miejscu po zabraniu zwłok. Wśród nich znaleźć można między innymi szczepy wirusa HIV czy WZW A i B, a także wiele innych bakterii mogących stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia przy kontakcie bez odpowiedniego zabezpieczenia. Nasi technicy są przeszkoleni i przygotowani do prowadzenia właściwej dezynfekcji i kontaktu z takimi cząsteczkami, okazując się certyfikatem jakości oraz licznymi ukończonymi kursami dającymi najwyższe kwalifikacje w branży.

KONTAKT – Vector sprzątanie i dezynfekcja po zgonach Myślenice

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – odkażanie po zmarłych Myślenice

Dlaczego po sprzątaniu i dezynfekcji pomieszczenia po zmarłym nie wolno w nim przebywać?

Podczas sprzątania i dezynfekcji pomieszczenia po zmarłym w Myślenicach wykorzystuje się różnego rodzaju środki chemiczne, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie ludzi. Z tego względu podczas prowadzenia czynności i zaraz po ich zakończeniu nie można jeszcze korzystać z lokalu. Mieszkanie lub pomieszczenie może zostać oddane do ponownego użytku po 12 godzinach od zakończenia prac, gdy wszystkie środki chemiczne zdążą się już ulotnić.

Na co narażamy się, samodzielnie sprzątając pomieszczenie po zwłokach?

W wyniku śmierci dochodzi do rozkładu ciała, czego skutkiem jest skażenie najbliższego otoczenia różnymi chorobotwórczymi drobnoustrojami takimi jak bakterie, grzyby i wirusy. Tego typu patogeny są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi, dlatego podczas sprzątania po zgonie w Myślenicach, należy zabezpieczyć się odpowiednio przed kontaktem z nimi przy pomocy specjalistycznych kombinezonów ochronnych, którymi dysponują profesjonalne firmy.

Jaki jest koszt sprzątania mieszkania po zmarłym w Myślenicach przez profesjonalną firmę?

Koszty sprzątania mieszkania po zmarłym są zależne od takich czynników jak przyczyna śmieci, stopień skażenia, poziom rozkładu ciała i wiele więcej. Z tego względu wstępna cena usługi ustalana jest dopiero po oględzinach danego miejsca.