Sprzątanie po zwłokach samodzielnie, bez wezwania ekipy specjalizującej się w sprzątaniu domów po śmierci jest wyjątkowo niebezpiecznym i odradzanym przez ekspertów zadaniem. Rodziny narażone na duże obciążenie emocjonalne po śmierci bliskiego często nie myślą o tym, że dezynfekcja domu po zgonie może być w ogóle istotna i konieczna. Tymczasem czas, w jakim sprzątanie po śmierci zostanie przeprowadzone ma wielkie znaczenie dla zdrowia przebywających w mieszkaniu i jego otoczeniu osób. Jak w tej sytuacji może pomóc firma Vector Olkusz?

Sprzątanie mieszkań po zgonach – dlaczego jest ważne?

dezynfekcja po zmarłychŚmierć z przyczyn naturalnych jest często nieprzewidziana i w większości przypadków pozornie czysta – po znalezieniu zmarłej osoby w łóżku nie widzimy zwykle krwi czy innych zanieczyszczeń dookoła ciała. Proces rozkładu zaczyna się jednak dość szybko i uwalniają się podczas niego nie tylko nieprzyjemny zapach, ale i niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego związki chemiczne, patogeny i bakterie. Dezynfekcja domu po zgonie jest konieczna nawet wtedy, gdy zwłoki leżały tam kilka godzin. Ceną jest zdrowie ludzi, którzy mają w nim później zamieszkać. Samo wietrzenie niestety nie wystarczy.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Firma Vector Olkusz specjalizuje się w profesjonalnym sprzątaniu miejsc śmierci – od lat świadczymy usługi z zakresu dezynfekcji mieszkań po zmarłych w całej Polsce, dysponując wydajnym sprzętem i niezbędnymi środkami chemicznymi niwelującymi nieprzyjemny zapach i niebezpieczne związki unoszące się w powietrzu po rozkładzie ciała. Staramy się, by każda dezynfekcja po zwłokach przebiegała sprawnie, ale i była jak najbardziej skuteczna – nasi technicy posiadają niezbędne certyfikaty i uprawnienia, a na wszystkie wykonane usługi wystawiamy fakturę z gwarancją potwierdzającą ich skuteczność.

Jak wygląda sprzątanie po rozkładzie ciała

Sprzątając po trupach w domach i mieszkaniach spotykamy się zwykle z dwiema kategoriami prac: sprzątaniem po śmierci naturalnej, w którego przypadku większość zanieczyszczeń jest niewidoczna gołym okiem, a najbardziej uciążliwym czynnikiem jest zapach trupa, oraz sprzątaniem po samobójstwach i zabójstwach, gdzie często oprócz zapachu pojawiają się ślady krwi, fekalia, płyny ustrojowe i inne zanieczyszczenia wymagające profesjonalnej dezynfekcji po zwłokach. W Vector Olkusz zajmiemy się każdym z przypadków, korzystając z dostępnego sprzętu i wieloletniego doświadczenia w sprzątaniu po zwłokach.

sprzątanie po zgonach

Jak wygląda cały proces dezynfekcji po śmierci?

W pierwszej kolejności pozbywamy się z mieszkania gabarytów, śmieci i wszelkich elementów mogących utrudniać sprzątanie po śmierci, ale też przechowywać zapach i ślady rozkładu ciała na swojej powierzchni. Wszystkie sprzęty możliwe do ocalenia dezynfekujemy z pomocą suchego lodu i ozonowania, a resztę oddajemy do bezpiecznej utylizacji. W razie konieczności, najczęściej przy sprzątaniu po samobójstwach podejmujemy decyzję o zerwaniu podłóg i ścian w celu usunięcia wszystkich pozostałości po rozkładzie ciała – większość mieszkań po samobójstwie czy zabójstwie wymaga remontu bez względu na nasze prace.

Zobacz cennik usługi!

W Vector Olkusz stosujemy opracowany przez lata system działania opierając swoją pracę o określony schemat czynności niezbędnych podczas sprzątania po śmierci. Każde miejsce zgonu oceniamy indywidualnie i dobieramy do niego sprzęt oraz środki chemiczne umożliwiające usunięcie śladów po zmarłym. Jedną z najważniejszych technik jest ozonowanie oraz zamgławianie metodą kapsułkową umożliwiające szybkie i skuteczne pozbycie się zapachu trupa i pełną dezynfekcję mieszkania po zgonie.

Vector Olkusz – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578