Sprzątanie po zabójstwach, samobójstwach a nawet śmierci naturalnej nie powinno być pozostawione w rękach rodziny zmarłej osoby ani też nikogo, kto nie jest przeszkolony w tego typu zadaniach. Dezynfekcja domu po zmarłych to skomplikowany proces wymagający użycia odpowiedniego sprzętu i środków niedostępnych od ręki pomiędzy środkami czystości i często nawet dokładnie przeprowadzone sprzątanie po zgonie nie wystarczy, jeśli profesjonalna firma nie wykona ozonowania i właściwej dezynfekcji po śmierci. W Vector Wadowice zajmiemy się tym od ręki, gwarantując szybką i skuteczną pracę.

Jak powinno wyglądać właściwe sprzątanie po rozkładzie ciała?

sprzątanie po zgonachZe względu na ryzyko powstawania podczas rozkładu ciała różnego rodzaju bakterii, wirusów, grzybów i niebezpiecznych dla zdrowia patogenów unoszących się w powietrzu wraz z nieprzyjemnym zapachem trupa, właściwe pozbycie się wszystkich śladów i dezynfekcja po śmierci powinny być przeprowadzone tak szybko, jak tylko możliwe. Dokładna praca zapewni bezpieczeństwo zarówno dla rodziny zmarłej osoby odwiedzającej jej mieszkanie, jak i dla sąsiadów w całym bloku również narażonych na niebezpieczeństwo ze strony groźnych wirusów. Wymagania wskazujące na konieczność przeprowadzenia dezynfekcji po śmierci przez profesjonalną ekipę wyznacza nawet Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Aby przeprowadzić pełną dezynfekcję mieszkania po śmierci, technicy Vector Wadowice muszą pozbyć się z mieszkania mebli, sprzętów i gabarytów utrudniających pracę oraz gromadzących niebezpieczne wirusy i bakterie na swojej powierzchni. Część sprzętów uda się ocalić za pomocą dezynfekcji suchym lodem i ozonowania, jednak niektóre elementy będą wymagały całkowitej utylizacji i możemy zająć się nią w ramach usługi. Po przygotowaniu mieszkania do pracy jesteśmy w stanie przeprowadzić pełne sprzątanie po zgonie stosunkowo szybko i dokładnie, stosując sprawdzone i skuteczne metody dezynfekcji pomieszczeń.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Sprzęty i techniki pracy w Vector Wadowice

Metoda ozonowania uznawana jest obecnie za najbardziej efektywną i najszybszą technikę walki z nieprzyjemnym zapachem i jego przyczynami. Wykorzystując ozonowanie w trakcie sprzątania po śmierci możemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu trupa wraz ze wszystkimi niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi unoszącymi się w powietrzu. Jako uzupełnienie stosujemy także sprawdzoną metodę zamgławiania AirFogiem, dezynfekcję po śmierci z użyciem środków chemicznych oraz dezynfekcję aktywną, suchą mgłą. Po przeprowadzonym sprzątaniu po zwłokach mieszkanie potrzebuje maksymalnie 12 godzin by powrócić do stanu bezpiecznego dla człowieka – wszystkie prace staramy się wykonać szybko, z uwzględnieniem niezbędnych czynności przywracających bezpieczeństwo dla osób zdrowych.

Dezynfekcja po zgonie

Zobacz cennik usługi!

Śmierć naturalna, samobójstwo i zabójstwa charakteryzują się nieco innym profilem zanieczyszczeń i nawet po wielu latach doświadczenia nie jesteśmy w stanie skrócić czasu pracy nad niektórymi z nich. Pełna dezynfekcja po zwłokach z usunięciem śladów krwi, fekaliów, neutralizacją bakterii i wirusów czy odświeżeniem pomieszczenia i usunięciem słodkawego zapachu wynikającego z rozkładu ciała opiera się o szereg technik i czynności wykonywanych w odpowiedniej kolejności. Technicy Vector Wadowice zostali przeszkoleni tak, by dobierać techniki pracy indywidualnie do każdego miejsca zgonu i stawiać jedynie na najskuteczniejsze środki chemiczne. Ozonowanie jest najważniejszą, choć nie jedyną metodą sprzątania po zwłokach. Pewne jest jednak jedno – samodzielnie trudno osiągnąć nawet zbliżony efekt czystości przy dezynfekcji po zgonie.

Vector Wadowice– profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578