Sprzątanie po zgonie w przypadku śmierci naturalnej może wydawać się zbędne – wyniesienie zwłok z mieszkania powinno wystarczyć, jednak w rzeczywistości nawet śmierć naturalna pozostawia po sobie nieprzyjemny zapach i niewidoczne zabrudzenia zagrażające zdrowiu innych ludzi. Według Państwowej Inspekcji Sanitarnej, do zadań związanych z dezynfekcją po zgonach należy zatrudnić doświadczoną i przeszkoloną w tym celu firmę. Jak działamy w Vector Nowy Targ?

Profesjonalne sprzątanie po zgonach – czemu jest konieczne?

certyfikat jakości usługPo znalezieniu zwłok w mieszkaniu należy niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby, które zajmą się usunięciem zwłok i oceną przyczyn śmierci. Wiele rodzin, ze względu na bagaż emocjonalny z jakim wiąże się znalezienie zwłok bliskiej osoby poprzestaje na tym etapie, zapominając że sprzątanie po zwłokach i usunięcie zapachu śmierci tak szybko, jak to możliwe jest równie istotne. Tylko tak można mieć pewność, że mieszkanie jest bezpieczne do użytku.

Rozkład ciała powoduje uwalnianie się do powietrza niebezpiecznych grzybów, wirusów, bakterii i patogenów. Wyczuwalny, słodkawy zapach to jedynie część problemu z jakim musi poradzić sobie ekipa zajmująca się dezynfekcją po zgonie – właściwe zabezpieczenie i zneutralizowanie śladów zgonu, w tym krwi, fekaliów i płynów ustrojowych spotykanych podczas sprzątania po samobójstwie czy zabójstwie wymaga pracy ze specjalistycznym sprzętem i doświadczenia w zabezpieczaniu tego typu miejsc. Dezynfekcja po zgonie z firmą Vector Nowy Targ powinna przebiegać bez zarzutów i zapewnić Państwu bezpieczeństwo w mieszkaniu bliskiej, zmarłej osoby.

Remont i wietrzenie nie wystarczą – sprzątanie po zgonach

Sprzątanie po śmierci naturalnej wydaje się dla wielu osób stosunkowo prostym zadaniem wymagającym jedynie wietrzenia – to właśnie nieprzyjemny zapach jest często jedynym wyczuwalnym efektem rozkładu ciała. Niestety, nawet pozostawienie mieszkania z otwartymi oknami na kilka miesięcy może okazać się niewystarczające, podobnie jak odmalowanie na nowo ścian czy usunięcie wszystkich mebli. Pełna dezynfekcja po śmierci usuwa szkodliwe czynniki niewidoczne gołym okiem i pozwala jako jedyna upewnić się, że mieszkanie jest bezpieczne do ponownego użytku.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Technicy Vector Nowy Targ zostali przeszkoleni i są doświadczeni w obsłudze wielu urządzeń i technik dezynfekcji po zgonie ułatwiających proces sprzątania po śmierci. Zawsze korzystamy z niezawodnego procesu ozonowania i zamgławiania, by usunąć ślady po śmierci i przeprowadzić skuteczną dezynfekcję mieszkania po śmierci, dodatkowo sięgając po sprawdzone techniki dezynfekcji suchym lodem oraz środki chemiczne ułatwiające neutralizację czynników biologicznych. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i po oględzinach miejsca ustalamy zakres koniecznych działań – sprzątanie po śmierci naturalnej wymaga mniej pracy niż sprzątanie po samobójstwie czy zabójstwie, dlatego zawsze planujemy swoją pracę bezpośrednio przed jej rozpoczęciem.

Skorzystaj z usług Vector Nowy Targ

dezynfekcja po zmarłychZdajemy sobie sprawę z tego jak trudnym wydarzeniem jest znalezienie ciała osoby bliskiej w mieszkaniu i jak wiele decyzji należy w takiej sytuacji podjąć właściwie od razu. Wiemy też jednak, jak niezwykle ważne jest właściwe sprzątanie po zgonie i przeprowadzenie dezynfekcji po śmierci w krótkim czasie od znalezienia zwłok. Gwarantujemy Państwu pełen profesjonalizm i przygotowanie do zadania – nasi technicy pracują dyskretnie, sprawnie i pozostawiają po sobie mieszkanie czyste, wolne od grzybów i zarazków, zdezynfekowane po śmierci i gotowe na ponowne zamieszkanie.

Vector Nowy Targ – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578