Śmierć bliskiej osoby jest dużym obciążeniem emocjonalnym dla rodziny, która w kilka dni musi powiadomić pozostałych członków rodziny czy zorganizować pochówek i przyjęcie pożegnalne. Sprzątanie po zwłokach często pozostaje w takich sytuacjach na ostatnim miejscu, szczególnie gdy śmierć miała miejsce z przyczyn naturalnych i nie pozostawiła po sobie widocznych śladów i zniszczeń. Jak się jednak okazuje, dezynfekcja po zwłokach jest konieczna w każdym przypadku. Na czym polega i jak powinna być przeprowadzona?

Sprzątanie po zmarłym w Zakopanem

samochódOgrzewane mieszkania, brak odpowiedniej wentylacji i wilgoć znacząco przyspieszają proces rozkładu ciała, który rozpoczyna się dość szybko po śmierci. Nawet po odkryciu zwłok w krótkim czasie konieczne będzie uprzątnięcie po nich miejsca zdarzenia poprzez zlecenie profesjonalnej dezynfekcji domu po śmierci. Firma Vector Zakopane posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie sprzątania po zwłokach oraz dysponuje sprzętem niezbędnym do prawidłowego przeprowadzenia dezynfekcji po śmierci oraz sprzątania po samobójstwie i zabójstwie. Widzieliśmy już wiele i jesteśmy przygotowani na każdą sytuację.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Jak wygląda dezynfekcja po zgonie

Zależnie od wydarzeń jakie doprowadziły do śmierci, sprzątanie po zgonie może być mniej lub bardziej wymagającym zadaniem dla techników Vector Zakopane. Zajmujemy się sprzątaniem po zabójstwach i samobójstwach, ale też dezynfekcją po śmierci naturalnej i swoje działania dopasowujemy do wymagań danego mieszkania. Zawsze zaczynamy jednak od pozbycia się mebli i gabarytów, co ułatwi nam ocenę sytuacji i przygotowanie przestrzeni do pełnej dezynfekcji po zwłokach. Sprzęty, które mogą zostać oczyszczone dezynfekujemy z użyciem suchego lodu i pozostawiamy poza mieszkaniem do czasu uprzątnięcia wszystkich pomieszczeń.

Dezynfekcja po zwłokach

Przeprowadzenie dezynfekcji po śmierci powinno opierać się o dostępne dla profesjonalnych firm sprzęty i techniki pracy gwarantujące neutralizację różnego rodzaju czynników biologicznych. Po rozkładzie zwłok, w powietrzu i na wszystkich powierzchniach mieszkania osiadają groźne wirusy, bakterie, patogeny i grzyby, które mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia ludzi. Ich usunięcie często wymaga termicznego czyszczenia ścian i sufitów, korzystania z technik zamgławiania środkami neutralizującymi oraz ozonowania skutecznego w walce z nieprzyjemnym zapachem i zanieczyszczonym powietrzem.

Dlaczego sprzątanie po zgonach jest konieczne?

Wiemy doskonale, że sprzątanie po zgonie nie jest pierwszą rzeczą przychodzącą do głowy po stracie bliskiej osoby, dlatego do każdej sprawy podchodzimy delikatnie i staramy się zapewnić jak najsprawniejszą obsługę. Sprzątanie po zgonie jest istotne, ponieważ nawet krótki czas przebywania zwłok w mieszkaniu czy wynoszenia ich przez korytarz lub windę powoduje rozprzestrzenienie się szkodliwych dla zdrowia związków, wirusów i grzybów. Działamy zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Sanepidu, a dzięki wykorzystaniu sprawdzonych technik i sprzętów możemy przeprowadzić pełną dezynfekcję domu po śmierci w przeciągu jednego dnia.

sprzątanie po zgonach

Zobacz cennik usługi!

Korzystając z usług Vector Zakopane mogą mieć Państwo pewność, że mieszkanie czy dom po zmarłym zostaną doprowadzone do stanu dopuszczającego ponowny użytek i bezpiecznego dla przebywających w środku osób. Dzięki ozonowaniu i pełnej dezynfekcji po zwłokach będą Państwo spokojni o własne zdrowie i zdrowie najbliższych – nieprzyjemny zapach po zwłokach nie może być usunięty przez wietrzenie, nawet w zdrowym, górskim klimacie.

Vector Zakopane – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578