Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży specjalistycznych usług sprzątających, Vector Zgierz zajmuje się między innymi usługami związanymi ze sprzątaniem mieszkań po zwłokach. Zadanie to jest zawsze trudne i wymagające, niezależnie od okoliczności śmierci, a jednocześnie kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia osób, które mogą być w dalszym ciągu lokatorami mieszkania. Dlaczego należy zlecić sprzątanie po zmarłym specjalistom i jakie działania wykonujemy w ramach usługi?

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – dezynfekcja i sprzątanie po zmarłych w Zgierzu

Zadzwoń: +48 725 392 578

Kluczowe etapy sprzątania po zmarłym

Ze względu na dostęp do szerokiego wachlarza profesjonalnych sprzętów i środków do dezynfekcji i neutralizacji czynników biologicznych, nasza firma na każdym etapie pracy przy sprzątaniu po zgonie w Zgierzu dopasowuje schemat działania do indywidualnych wymagań danego lokalu. Skutki śmierci z przyczyn naturalnych i to, co pozostaje w mieszkaniu po znalezieniu ciała są zupełnie inne, niż w przypadku nieszczęśliwych wypadków, samobójstw czy zabójstw. W każdej sytuacji staramy się zachować jak największą ostrożność i szacunek do osób, które mogły stracić bliską sobie osobę, ale jednocześnie wiemy, że najważniejszym działaniem na tym etapie będzie zabezpieczenie i oczyszczenie mieszkania by możliwe było korzystanie z niego w sposób bezpieczny.

Do podstawowych etapów sprzątania mieszkań po zwłokach należą:

  • opróżnianie mieszkania z mebli, gabarytów i śmieci (dla ułatwienia dostępu do wszystkich powierzchni i zapewnienia pełnej dezynfekcji lokalu),
  • Usuwanie widocznych śladów zaschniętej krwi i płynów ustrojowych (np. ze ścian czy sufitów) poprzez termiczne czyszczenie,
  • Neutralizacja, zabezpieczanie i usuwanie śladów krwi oraz innego materiału biologicznego (płynów ustrojowych, tkanek, fekaliów),
  • Dezynfekcja mieszkania z wykorzystaniem metody GTX 40, ozonowania z użyciem generatora DS-46-RHR (usuwającego także nieprzyjemny zapach z mieszkania), zamgławiania (AirFog ULV), mikrodyfuzji, suchej mgły i suchego lodu,
  • odzyskiwanie wartościowych przedmiotów suchym lodem oraz dezynfekcja końcowa klatki schodowej, windy, poręczy oraz innych elementów wspólnych części budynku, przez które było wynoszone ciało.

Dbamy o bezpieczeństwo zarówno użytkowników mieszkania po zmarłym, jak i jego sąsiadów. Dla ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusów, bakterii czy grzybów szybami wentylacyjnymi, przed przeprowadzeniem dezynfekcji mieszkania zabezpieczamy wszystkie przewody.Sprzątanie po samobójstwie

Czy sprzątanie po zwłokach Zgierz można przeprowadzić samodzielnie?

Nie. Ze względu na duże ryzyko kontaktu z różnego rodzaju bakteriami, wirusami (np. WZW A i B, HIV, SARS-CoV-2) czy grzybami, Państwowa Inspekcja Sanitarna zaleca wykonanie dezynfekcji po zmarłym w Zgierzu przez profesjonalną firmę dysponującą odpowiednimi środkami i metodami dezynfekcji oraz zabezpieczającą miejsce znalezienia zwłok do czasu jego całkowitego oczyszczenia.

Metody dezynfekcji dostępne do użytku domowego i oczyszczanie powierzchni łatwo dostępnych nie wystarczą, by zapewnić w mieszkaniu pełną czystość biologiczną i bezpieczeństwo dla mieszkańców.

W przypadku śmierci, która miała miejsce kilka dni przed znalezieniem ciała, w mieszkaniu pojawia się też nieznośny fetor oraz wiele owadów żerujących na rozkładających się tkankach. Ich prawidłowe usunięcie i zabezpieczenie oraz usunięcie nieprzyjemnego zapachu wymagają zastosowania profesjonalnych metod dezynfekcji – samo wietrzenie nie jest tu wystarczającą metodą walki z fetorem.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe technika

Sprzątamy w każdej części Zgierza i okolic – Kontrewers, Pieńki, Stępowizna, Chełmy, Stare Miasto, Nowe Miasto, Przybyłów, Zegrzanki, Rudunki, Krogulec, Proboszczewice, Okręglik, Aniołów, Piaskowice, Kurak, Lućmierz, Bazylia, Krzywie.

KONTAKT – Vector  – sprzątanie mieszkań po zmarłych  Zgierz

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące Czyszczenie i dezynfekcja po śmierci

1. Ile czasu zajmuje dezynfekcja mieszkania po zmarłym w Zgierzu?

Czas potrzebny na pełną dezynfekcję mieszkania w Zgierzu, w którym doszło do zgonu, jest zależny od wielu czynników takich jak stopień skażenia, przyczyna śmierci, ilość śladów krwi i płynów ustrojowych, poziom rozkładu ciała i wiele więcej. Z tego względu czas prac można określić najwcześniej dopiero po oględzinach danego miejsca.

2. Jak przebiega sprzątanie po zgonach?

Sprzątanie po zgonach Zgierz to usługa składająca się z wielu etapów takich jak opróżnianie lokalu z mebli, gabarytów i śmieci, zabezpieczenie i utylizacja tkanek, neutralizacja krwi, płynów ustrojowych oraz innych śladów biologicznych, ozonowanie, zamgławianie, mikrodyfuzja, dezodoryzacja oraz dezynfekcja aktywną suchą mgłą.

3. Dlaczego sprzątanie po zgonie należy powierzyć profesjonalistom?

Tylko korzystając w tym zakresie z usług profesjonalistów można mieć pewność, że lokal jest w pełni oczyszczony i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia jego mieszkańców i użytkowników. Dodatkowo zlecając to zadanie profesjonalnej firmie, po zakończeniu prac otrzymuje się dokumentację niezbędną np. podczas ubiegania się o zwrot kosztów z ubezpieczalni.