Czyszczenie i dezynfekcja po zgonie w Pabianicach

Vector Pabianice to usługi porządkowe i sprzątanie po śmierci najwyższej jakości. Świadczymy je od lat na terenie całego kraju, tak więc i w Pabianicach. Wykonujemy sprzątanie miejsc śmierci mieszkań, domów, działek, piwnic, komórek. Podejmujemy się czyszczenia po zmarłym.

Dezynfekcja mieszkania po zmarłych jest konieczna, jeśli do śmierci doszło w mieszkaniu i ciało nie zostało od razu przejęte przez odpowiednie służby ratunkowe lub jeśli śmierć była wynikiem wypadku, zabójstwa lub samobójstwa. Z perspektywy higieny i dobrego samopoczucia warto oczywiście zawsze zadbać o to, by mieszkanie po starszej czy schorowanej osobie zostało odpowiednio oczyszczone i zdezynfekowane przed przekazaniem go kolejnym lokatorom, nawet jeśli po śmierci naturalnej nie zostało w mieszkaniu wiele widocznych śladów. Firma Vector oferuje profesjonalne usługi w zakresie sprzątania i dezynfekcji po zmarłych w Pabianicach. Jakie procedury wykonujemy?

Zadzwoń – dezynfekcja po zmarłych Pabianice: +48 725 392 578

Sprzątanie po zmarłych  Pabianice krok po kroku

Jak zaleca Państwowa Inspekcja Sanitarna, ze względów bezpieczeństwa oraz higieny nie należy samodzielnie przeprowadzać działań w zakresie sprzątania po zwłokach lub rezygnować z nich na podstawie braku widocznych śladów i zanieczyszczeń. Śmierć w mieszkaniu prowadzi do powstania wyjątkowo nieprzyjemnego zapachu rozkładających się tkanek, a także do uwolnienia się do powietrza wielu bakterii, wirusów i drobnoustrojów.

Nawet gdyby osoba zmarła była całkowicie zdrowa, nigdy nie mamy pewności z jakimi bakteriami i wirusami mielibyśmy kontakt, sprzątając po zmarłym bez odpowiedniego sprzętu i zabezpieczenia. W związku z powyższym zawsze należy oddać sprzątanie po zgonach Pabianice w ręce profesjonalistów.

Sprzątanie po zgonie

Realizacja sprzątania po zgonie na terenie Pabianic.

Firma Vector działająca m.in. na terenie całych Pabianic –  zajmuje się specjalistycznym sprzątaniem po zmarłych w mieszkaniach, domach, piwnicach, altanach i innych przestrzeniach zamkniętych, oferując całkowicie indywidualne dopasowanie wykorzystywanych technik i środków dezynfekujących do potrzeb i wymagań danego pomieszczenia. Dbamy o zachowanie najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa, korzystając wyłącznie ze sprawdzonych procedur oraz upewniając się, że dostęp do mieszkania dla osób cywilnych możliwy jest dopiero po całkowitym zabezpieczeniu, oczyszczeniu i sprawdzeniu poziomu stężenia ozonu w lokalu.

Jak przeprowadza się dezynfekcję po zgonach Pabianice?

W pierwszej kolejności, przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac w zakresie dezynfekcji po zwłokach Pabianice, nasi technicy zabezpieczają mieszkanie oraz pozbywają się z niego śmieci, gabarytów, mebli, dywanów oraz innego wyposażenia utrudniającego sprzątanie. Wszystkie przedmioty zostają poddane bezpiecznej utylizacji lub oczyszczeniu i zabezpieczeniu na czas dezynfekcji.

Jeśli w lokalu nastąpiła śmierć z rozlewem krwi, a jej ślady są widoczne na różnych powierzchniach i mocno zaschnięte, to sprzątanie po zmarłych w Pabianicach może się zacząć od usuwania desek podłogowych, pozbywania się dywanów, zrywania tapet oraz termicznego czyszczenie ścian i sufitów. W przeciwnym wypadku przechodzimy od razu do procedury dezynfekcji, stawiając na połączenie działania kilku kluczowych metod odkażania.

W ramach usługi sprzątania po zmarłych wykorzystujemy: ozonowanie, zamgławianie AirFogiem ULV, czyszczenie suchą mgłą i suchym lodem, deodoryzację, metodę GTX 40 z USA (technologia SGP) oraz mikrodyfuzję, które wspólnie pozwalają na neutralizację cząsteczek wirusów, bakterii, grzybów czy drobnoustrojów na różnorodnych powierzchniach (także tych trudno dostępnych) oraz na odświeżenie powietrza i usunięcie drażniącego zapachu. Powrót do mieszkania po zakończonej dezynfekcji może nastąpić zwykle po 12 godzinach, wraz z opadnięciem poziomu ozonu do stężenia bezpiecznego dla człowieka.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe technika

Nasze usługi sprzątania po zgonach realizujemy na terenie całych Pabianic  i okolic –  Karolew, Jutrzkowice, Stare Miasto, Młodzieniaszek, Rypułtowice, Klimkowizna, Karniszewice.

KONTAKT – Vector – sprzątanie po zmarłych – Pabianice

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące Czyszczenie i dezynfekcja po śmierci

W jaki sposób przeprowadzamy dezynfekcję po zmarłych w Pabianicach?

Każda dezynfekcja po zmarłych w Pabianicach składa się z kilku etapów, a najpopularniejszymi z nich jest ozonowanie, zamgławianie, mikrodyfuzja oraz dezynfekcja aktywna suchą mgłą. To czy dana metoda zostanie zastosowana, zależy od danego przypadku, ponieważ w niektórych sytuacjach samo ozonowanie będzie wystarczające, a w innych niezbędne będą bardziej zaawansowane czynności.

Kiedy można wejść do mieszkania, w którym przeprowadzono profesjonalne sprzątanie po zmarłych?

Do mieszkania można wejść już po 12 godzinach od zakończenia czynności sprzątania po zgonie w Pabianicach. Po tym czasie wszelkie środki chemiczne użyte do odkażania ulotnią się i korzystanie z lokalu będzie w pełni bezpieczne.

Brak przeprowadzenia dezynfekcji po zmarłym — czym grozi?

Po zgonie ciało człowieka zaczyna się rozkładać i to ten proces sprawia, że najbliższe otoczenie zostaje skażone różnymi niebezpiecznym dla zdrowia patogenami. W przypadku gdy nie przeprowadzimy profesjonalnej dezynfekcji, tego typu chorobotwórcze drobnoustroje będą się namnażać co może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie osób przebywających w danym pomieszczeniu lub lokalu, dlatego dezynfekcja jest tak ważna.