Vector Kutno to profesjonalne wsparcie wykwalifikowanych specjalistów, oferujących usługi sprzątania pomieszczeń po zgonach. Lata doświadczeń pozwoliły nam na stworzenie firmy rzetelnej, gwarantującej najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo. Vector tworzy doświadczony i przeszkolony zespół, pracujący tylko z użyciem atestowanych środków chemicznych, które są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla człowieka.

Certyfikowana jakość sprzątania po zgonach

Vector Kutno to zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, oferujących usługi sprzątania specjalistycznego. Powierzone nam zlecenie realizujemy natychmiast, za każdym razem podchodząc do zadania indywidualnie. W naszej pracy stosujemy odzież ochronną, wysokiej klasy środki i urządzenia, które pozwalają nam na zaawansowane i precyzyjne czyszczenie. Priorytetem naszej pracy jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dlatego sprzątane pomieszczenia oddajemy do Państwa użyteczności wtedy, kiedy mamy 100% pewność nie występowania w nich nawet najmniejszego ryzyka skażenia.

Naszą ofertę dedykujemy zarówno klientom biznesowym, jak i do osób prywatnych. Na wykonane przez nas usługi, otrzymują Państwo bezterminową gwarancję.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe technika

Usługę sprzątania na terenie Kutna dedykujemy lokalom, w którym doszło do:

 • śmierci naturalnej,
 • samobójstwa,
 • zabójstwa,
 • wypadku śmiertelnego w trakcie pracy,
 • wypadku komunikacyjnego,
 • śmierci w wyniku zdarzeń losowych.

Solidne i bezpieczne sprzątanie po zwłokach

Priorytetem naszej pracy jest solidność, bezpieczeństwo i skuteczność. Pracujemy, używając najnowocześniejszego i najskuteczniejszego sprzętu oraz środków czyszczących, których działanie zostało potwierdzone certyfikatami jakości. Nasze doświadczenie i zdobywana przez lata wiedza uzupełniana szkoleniami pozwala nam realizować nawet najtrudniejsze zadania. Skala naszego sprzątania po zgonach, samobójstwach czy rozkładzie ciała uzależniona jest od rodzaju pomieszczenia, jego wielkości, wykończenia, a także sposobu, w którym doszło do śmierci.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Wykonujemy sprzątanie w przypadku:

 • śmierci naturalnej,
 • samobójstwa,
 • zabójstwa,
 • wypadku śmiertelnego.

Oczyszczanie miejsca po zgonie przez osoby niewykwalifikowane jest bardzo niebezpieczne i wiąże się z realnym ryzykiem skażenia. Znajdujące się w tracie rozkładu zwłoki są miejscem rozmnażających się patogenów, bakterii, wirusów i wszelkich substancji, które zagrażają osobom żyjącym. Dlatego odradzamy podejmowania się próby samodzielnego sprzątania. Warunkiem przebywania w takim pomieszczeniu jest odpowiednia ochrona dróg oddechowych i użycie środków, które skutecznie utylizują zanieczyszczenia organiczne (kombinezonów, sprzętu do dezynfekcji).

Jak przebiega sprzątanie po zgonie?

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo osób żyjących lub korzystających z pomieszczenia, w którym doszło do zgonu, dlatego podjętą usługę realizujemy w kilku etapach. Dzięki kompleksowej i złożonej dezynfekcji mamy pewność pozbycia się wszystkich zanieczyszczeń.

 • Opróżnianie mieszkania – z pomieszczenia wynosimy meble, sprzęty i urządzenia pod warunkiem, iż żadne z nich nie nosi na sobie śladów zanieczyszczeń, co kwalifikuje je do dalszego używania. Jeśli wymaga tego poziom zanieczyszczeń, usuwamy również podłogi, elementy pokrywające ściany, sufit. Doprowadzamy pomieszczenie do stanu pełnej dostępności, by dokładnie ocenić, jak duże są zanieczyszczenia i jakich dokładnie środków należy użyć. Wpływ na dalszy proces ma również to, czy rozkład zwłok następował przez kilka godzin, dni, czy wiele miesięcy.
 • Oczyszczanie i usuwanie pojedynczych plam i pozostałych tkanek. Zebrany materiał jest przez nas zabezpieczany w specjalnych pojemnikach,  a następnie utylizowany.  Jeśli zanieczyszczenia znajdują się na ścianach lub suficie przechodzimy do procesu termicznego oczyszczenia.
 • Dezynfekcja pomieszczenia za pomocą specjalnych środków dezynfekujących i neutralizujących, których jakość i skuteczność została potwierdzona certyfikatem. Do dezynfekcji używamy m.in. Za zaawansowanego generatora przemysłowego DS.-46-RHR. Urządzenie pozwala nam ponadto przeprowadzić ozonowanie mieszkania. W celu usunięcia fetoru w pomieszczeniu zostają umieszczone specjalne mikrokapsułki pochłaniające zapachy. Krokiem zamykającym jest ponowna dezynfekcja z wykorzystaniem dyfuzora i dezynfekcja aktywną suchą mgłą.W trosce o Państwa bezpieczeństwo wykonujemy również odkażanie wszystkich przestrzeni wspólnych (korytarzy, windy, klatki schodowej).

Sprzątanie domów po śmierci

Powierzając nam usługę sprzątania pomieszczenia po zwłokach macie Państwo pewność realizacji wymogów bezpieczeństwa polskiego prawa. Działamy zgodnie ze wskazówkami wydanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Ustawą z dnia 14 marca 1985 roku, która została opracowana na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263 praz z 2012 r. poz. 460 i 892, a także z 2013 r. poz. 2, które to jasno wskazują, iż sprzątanie po zgonie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i środków posiadających atesty skuteczności i bezpieczeństwa. Najwyższą jakość oferowanych usług potwierdza również wieloletnia współpraca ze służbami mundurowymi, sanepidem, prokuraturą.

Zobacz cennik usługi!

Do bazy naszych sprzętów, należy również specjalnie przystosowany samochodów do transportu odpadów biologicznych. Dzięki współpracy z firmą utylizującą odpady dajemy gwarancję ochrony środowiska. Nasze usługi prowadzimy również, na terenie otwartym, oferując zabezpieczenie przestrzeni, w których zachodzi ryzyko powstania skażenia. Działamy natychmiast, szybko dostarczając Państwu kompleksową wycenę i pomoc.

Vector Kutno – profesjonalne usługi dezynfekcji i

sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578

FAQ – dezynfekcja po zgonach Kutno

Jak długo może trwać sprzątanie po zmarłych w Kutnie?

Czas potrzeby na sprzątanie po zmarłych w Kutnie to czynnik mocno zależy od danego przypadku. Przyczyna śmierci, stopień skażenia, poziom rozkładu ciała i wiele innych parametrów ma wpływ na czas trwania prac. Z tego względu nie można podać uniwersalnego czasu trwania usługi, który sprawdzi się w każdym przypadku.

Dlaczego sprzątanie po zgonie w Kutnie należy powierzyć profesjonalistom?

Sprzątanie po zgonie to trudna i niebezpieczna praca. Osoby sprzątające często mają kontakt z różnymi niebezpiecznymi patogeniami takimi jak bakterie, wirusy i grzyby. Z tego względu jedynie profesjonaliści, którzy dysponują odpowiednim sprzętem, wiedzą oraz umiejętnościami mogą prawidłowo zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas pracy i dokładnie oczyścić dany lokal, co sprawi, że będzie on nadawał się ponownie do zamieszkania.

Czy profesjonalne sprzątanie pozwala na stuprocentowe usunięcie wszystkich śladów płynów ustrojowych osoby zmarłej w tym krwi?

Tak. W większości przypadków sprzątania domu po śmierci środki chemiczne oraz metody dezynfekcji pozwalają na zneutralizowanie wszelkich śladów krwi, oraz płynów ustrojowych z miejsca zgonu. Jednak w niektórych przypadkach, gdy skażenie jest duże, niezbędne może okazać się, usuniecie elementów wyposażenia wnętrza, na których są tego typu ślady biologiczne.