Vector Łowicz to zespół wykwalifikowanych zawodowców, oferujących usługi sprzątania specjalistycznego. Powierzoną usługę wykonujemy z najwyższą dokładnością, mając na uwadze również poszanowanie dla zmarłego i jego bliskich. Działamy szybko, precyzyjnie i bardzo skutecznie. Nasza wiedza to lata doświadczeń i szereg szkoleń, którym poddajemy się z myślą o potrzebach naszych Klientów.

Profesjonalne sprzątanie po zmarłym

Ofertę profesjonalnego oczyszczania pomieszczeń po zgonach, dedykujemy Klientom biznesowym, jak i osobom prywatnym.

Nasz zespół podejmuje się sprzątania po zgonie, do którego doszło z różnych przyczyn:

  • samobójstwa,
  • zabójstwa,
  • wypadku,
  • śmierci naturalnej.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Oczyszczamy różne pomieszczenia: mieszkania prywatne, piwnice, lokale użytkowe, pokoje hotelowe, biura, tabory kolejowe. Realizację zlecenia wdrażamy natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa i najbliższego środowiska.

W naszej pracy korzystamy z nowoczesnych urządzeń, środków chemicznych i higienicznych, które pozwalają nam na skuteczną i pewną dezynfekcję. Zapewniamy niezawodne kilkuetapowe sprzątanie, umożliwiające ponowne korzystanie z pomieszczenia, w którym doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jakość naszych usług potwierdza długoletnia współpraca ze służbami mundurowymi, które mogą polegać na nas, nawet w najtrudniejszych i przypadkach.

Jak przebiega dezynfekcja po zgonie

Wykonujemy kompleksowe usługi sprzątające, które przeprowadzamy w kilku etapach. Po przyjęciu zlecenia przeprowadzamy dokładną analizę miejsca, które ma zostać poddane sprzątaniu, w celu dobrania odpowiednich środków i narzędzi. W trosce o Państwa bezpieczeństwo odradzamy jakikolwiek kontakt z pomieszczeniem, w którym doszło do zgonu.

  • Oczyszczanie pomieszczeń z mebli, sprzętu RTV, dekoracji, które nie noszą śladów zanieczyszczeń i nadają się do bezpiecznego użytku.
  • W razie konieczności demontujemy podłogi, odklejamy tapety, demontujemy boazerię.
  • Skuteczna dezynfekcja obejmuje nie tylko konkretne miejsce w pomieszczenie lub przedmiot, na którym leżała osoba zmarła, ale całe pomieszczenie wraz ze ścianami i sufitem.
  • Aby nie dopuścić do rozwijania się chorób, usuwamy pozostałości materiału organicznego.  Zostają one umieszczone w specjalnych pojemnikach, a następne poddane utylizacji.
  • Kolejnym krokiem prac jest kilkuetapowa dezynfekcja przeprowadzona za pomocą różnych środków i urządzeń – generatorów. W celu pozbycia się fetoru, w pomieszczeniu stosowane są specjalne mikrokapsułki, neutralizujące nieprzyjemne zapachy i zabieg ozonowania.
  • Na zakończenie przeprowadzamy dezynfekcję aktywną suchą mgłą, która zamyka cały proces oczyszczania.

Czy dezynfekcja jest bezpieczna?

certyfikat jakości usługRodzaj użytych środków i powtarzalność dezynfekcji zależy przede wszystkim od skali zanieczyszczeń i czasu rozkładu zwłok. Zaplecze narzędzi naszej pracy pozwala na efektywne sprzątanie po zmarłych nawet po zwłokach rozkładających się kilka miesięcy.

Należy pamiętać, iż dezynfekcja po zgonie nie jest możliwa do przeprowadzenia za pomocą ogólnodostępnych środków biologicznych, a tym bardziej tych służących do codziennego sprzątania. Rozkładające się ciało jest źródłem rozmnażania i rozprzestrzeniania się bakterii, wirusów i wszelkich patogenów, które stanowią poważne zagrożenie zdrowotne dla żyjącego człowieka. Dlatego zabroniona jest próba podejmowania się sprzątania zarówno bez odpowiednich narzędzi, jak i zabezpieczenia dróg oddechowych.

W naszej pracy używamy najnowocześniejszego sprzętu: technologii SGP, generatorów DS-46-RHR, Airfog ULV, dyfuzorów do mikrofuzji). Ponadto dbamy o odpowiedni ubiór. Dysponujemy również  samochodem dostosowanym do transportu niebezpiecznych odpadów. Nasze usługi jesteśmy w stanie przeprowadzić również w terenie otwartym, odpowiednio go zabezpieczając i nie dopuszczając do powstania skażenia.

Na prowadzone przez nas usługi odkażania po śmierci w Łowiczu nakładamy bezterminową gwarancję. Oferujemy również nasze wsparcie w przypadku ubezpieczenia mieszkania lub domu. Wystawiamy wówczas pełną dokumentację, potrzebną dla ubezpieczyciela w celu wypłacenia odszkodowania z tytułu poniesionych kosztów za usługi po zmarłym.

Potwierdzeniem efektywności i bezpieczeństwa naszej pracy jest certyfikat SPZ (sanitarnego przygotowania zwłok do pochówku), który posiadamy jako jedyni w branży. Dodatkowo działamy zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Pracy oraz Ustawy z dnia 14 marca 1865 r., która to została opracowana na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263 oraz z 2012 r. poz. 460 i 892, a także z 2013 r. poz. 2.

Wstępną wycenę przeprowadzamy zdalnie za pośrednictwem e-maila: uslugi.sprzatajace@onet.pl

Zobacz cennik usługi!

Vector Łowicz – profesjonalne usługi dezynfekcji i

sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578