Vector Aleksandrów Łódzki to firma specjalizująca się w profesjonalnym oczyszczaniu pomieszczeń po zgonach. Nasz zespół tworzą fachowcy służący wsparciem zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. Działamy szybko, podejmując się nawet najbardziej wymagających i z pozoru niemożliwych do wykonania zleceń. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h, służąc konsultacją, jak i pomocą w profesjonalnym oczyszczaniu pomieszczeń po zgonach.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Profesjonalne sprzątanie po zgonach

Działamy zgodnie z wymogami polskiego prawa, wypełniając szczegółowe wytyczne opracowane i wydane przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Ustawę z dnia 14 marca 1985 roku, która została opracowana na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263 praz z 2012 r. poz. 460 i 892, a także z 2013 r. poz. 2, które to jasno wskazują, iż sprzątanie po zgonie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i środków posiadających atesty skuteczności i bezpieczeństwa.

dezynfekcja po zwłokachSynonimem naszej pracy jest profesjonalizm, dlatego nigdy nie pracujemy według jednego, przyjętego schematu. Do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie, dobierając zarówno środki i działanie tak, by maksymalizować efektywność sprzątania. Naszą pracę wspieramy najnowocześniejszymi urządzeniami, których jakość została potwierdzona przez certyfikaty. Ich użycie, daje Państwu pewność bezpieczeństwa, higieny i sterylności sprzątanego pomieszczenia lub powierzchni. Sięgamy po sprzęt, który umożliwia nam doprowadzenie pomieszczenia do stanu używalności, zarówno po zwłokach, których rozkład następował przez kilka godzin, jak i w przypadku, kiedy czas ten przedłużył się do kilku miesięcy. Poleganie na urządzeniach i środkach całkowicie eliminujących ryzyko skażenia biologicznego umożliwia nam profesjonalną i precyzyjną sterylizację pomieszczenia, co w rezultacie pozwala na korzystanie z niego już kilka godzin po zakończonych czynnościach sprzątających.

Dodatkowo, w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa wystąpienia skażenia biologicznego na szerszą skalę, oferujemy pełne i profesjonalne zabezpieczenie terenu otwartego i kontrolę skażenia. Nasza firma dysponuje ponadto samochodem przystosowanym do transportu niebezpiecznego materiału biologicznego. Co oznacza, że wszelkie pozostałości po zgonie w formie tkanek i płynów ustrojowych, utylizujemy profesjonalnie we własnym zakresie.

Sprzątanie po zgonach krok po kroku

sprzątanie po trupachSprzątanie po zgonach zawsze wykonujemy etapowo. Dzięki temu mamy pewność dokładnego pozbycia się wszelkich, nawet najmniejszych zanieczyszczeń organicznych i bakterii, które mogłyby stanowić realne zagrożenie zdrowotne dla pozostałych mieszkańców. Oczyszczana powierzchnia poddawana jest kilkukrotnej dezynfekcji, dzięki temu zaledwie kilka godzin po zakończonym sprzątaniu możliwe jest bezpieczne korzystanie z pomieszczenia.

  1. Opróżnienie lokalu – to pierwszy, podstawowy krok polegający na wyniesieniu z pomieszczenia wszelkich mebli, elementów dekoracyjnych, urządzeń, tekstyliów, które nie noszą śladów zanieczyszczeń, i które mogą być dalej użytkowane. Pozostałe rzeczy muszą być poddane oczyszczaniu lub zniszczeniu. W skrajnych przypadkach, kiedy doszło do rozległego zanieczyszczenia, demontujemy również podłogi, parkiet,  kasetony z sufitu, boazerię ścienną, tapetę. To bezwzględny warunek, by przeprowadzane czynności oczyszczające były skuteczne i gwarantowały bezpieczeństwo.
  2. Oczyszczanie i usuwanie pojedynczych plam – to czynność polegająca na usuwaniu pozostałości tkanek i płynów ustrojowych specjalistyczną maszyną. Zebrane zanieczyszczenia zostają zabezpieczone w specjalnych pojemnikach, a następnie poddane utylizacji.
  3. Termiczne oczyszczanie ścian i sufitów – krok podejmowany w przypadku utrwalonych zanieczyszczeń, do których doszło w wyniku rozbryzgu krwi lub płynów ustrojowych.
  4. Dezynfekcja pomieszczenia – przeprowadzana jest za pomocą silnych środków dezynfekujących bakterie i zanieczyszczenia biologiczne. Ponadto wykonywana jest neutralizacja zanieczyszczeń organicznych (tj. krwi, tkanek, płynów ustrojowych). Czynności związane z dezynfekcją prowadzone są za pomocą zaawansowanego generatora przemysłowego DS.-46-RHR, który ponadto pozwala na ozonowanie, zamgławianie Airfogiem ULV. Fetor z pomieszczenia usuwany jest za pomocą specjalnych mikrokapsułek. Czynnością kończącą jest ponowna, zamykająca dezynfekcja z wykorzystaniem dyfuzora i dezynfekcja aktywna suchą mgłą. Jeśli istnieje konieczność, wykonujemy również odkażanie wszystkich przestrzeni wspólnych (korytarzy, windy, klatki schodowej), które miały nawet minimalną styczność ze zwłokami.

dezynfekcja domu po zgonie

Na oferowane przez nas usługi dajemy Państwu bezterminową gwarancję. W przypadku możliwości otrzymania odszkodowania wydajemy pełną i niezbędną dokumentację, w celu potwierdzenia usług sprzątania i ewentualnych poniesionych przez Państwa strat z tego tytułu. Wstępną wycenę przeprowadzamy zdalnie za pośrednictwem e-maila: uslugi.sprzatajace@onet.pl

Usługę sprzątania na terenie Aleksandrowa Łódzkiego dedykujemy lokalom, w którym doszło do:

  • śmierci naturalnej
  • samobójstwa
  • zabójstwa
  • wypadku śmiertelnego

Vector Aleksandrów Łódzki – profesjonalne usługi

dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578