Dezynfekcja po zgonach powinna odbywać się zawsze pod kontrolą doświadczonej i przygotowanej do tego technicznie ekipy, która zgodnie z obowiązującymi zasadami Państwowej Inspekcji Sanitarnej może w sposób właściwy pozbyć się śladów i niebezpiecznych czynników biologicznych z miejsca zdarzenia. Sprzątanie po śmierci zlecane jest po samobójstwach, zabójstwach, a także śmierci naturalnej, jeśli ciało zostało odnalezione w domu i zaczęło rozkładać się przed wywiezieniem go przez odpowiednie służby. Na czym polega proces dezynfekcji po zmarłym?

Sprzątanie po zwłokach w mieszkaniu

sprzątanie po samobójstwachZ reguły nikt nie spodziewa się znalezienia martwej osoby we własnym mieszkaniu, ale sytuacje takie zdarzają się i w każdym wypadku należy liczyć się z koniecznością zlecenia profesjonalnej dezynfekcji po zwłokach w mieszkaniu.

Proces taki odbywa się w oparciu o sprawdzone techniki i z wykorzystaniem odpowiednich środków czyszczących pozwalających usunąć plamy krwi, fekalia, nieczystości i płyny ustrojowe, jednocześnie neutralizując wszystkie niebezpieczne dla człowieka czynniki biologiczne. Sprzątanie po śmierci ma za zadanie nie tylko pozbyć się śladów po zwłokach w mieszkaniu, ale też zabezpieczyć je przed ponownym użytkiem przez inne osoby – rozkładające się ciało pozostawia po sobie wiele niebezpiecznych wirusów, bakterii i grzybów, które powinny być odpowiednio usunięte.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Sprzątanie po śmierci jest konieczne w miejscach, które zostały przez zwłoki wyraźnie zanieczyszczone, ale też tam gdzie ciało zaczęło rozkładać się po śmierci naturalnej, bez pozostawiania ogromnej kałuży krwi czy płynów ustrojowych na podłodze i meblach. Korzystając z pomocy firm takich jak Vector Gniezno mogą upewnić się Państwo, że niezależnie od charakteru śmierci poniesionej przez bliskiego w Państwa mieszkaniu, lokal zostanie doprowadzony do porządku i będzie bezpieczny do ponownego użytku.

Jak przebiega kompleksowe sprzątanie po zgonie

W Vector Gniezno działamy w oparciu o obowiązujące przy sprzątaniu po zwłokach zasady bezpieczeństwa i zawsze współpracujemy z działającymi na miejscu służbami zajmującymi się ciałem osoby zmarłej oraz śladami pozostawionymi po śmierci. Sprzątanie po zwłokach powinno rozpocząć się dopiero po zebraniu przez nich niezbędnych do ustalenia przyczyn zgonu śladów, ale też jak najszybciej to możliwe, z uwagi na obecne w otoczeniu wirusy, bakterie i patogeny zagrażające zdrowiu innych osób w otoczeniu.

Zobacz cennik usługi!

sprzątanie po zgonachDezynfekcja mieszkania po zwłokach rozpoczyna się od uprzątnięcia miejsca z gabarytów, jeśli zostały one w jakiś sposób zanieczyszczone podczas śmierci lub stanowią przeszkodę w dokładnym oczyszczeniu miejsca znalezienia zwłok. W ramach usług Vector Gniezno oferuje możliwość zastosowania dezynfekcji suchym lodem pozwalającej uratować meble oraz cenne przedmioty przed koniecznością utylizacji ze względu na skażenie czynnikami biologicznymi. Po wstępnym przygotowaniu pomieszczenia, technicy przechodzą do sprzątania po zgonie z użyciem dostępnych technik i urządzeń – sprzątanie po zwłokach musi być wyjątkowo dokładne i efektywne, dlatego też zawsze stosujemy wyłącznie najwyższej jakości metody dostępne dla naszej branży. Na co dzień korzystamy między innymi z ozonowania, zamgławiania metodą kapsułkową, dezynfekcji suchym lodem, mikrodyfuzji oraz środków chemicznych umożliwiających neutralizację płynów ustrojowych.

Korzystając z usług Vector Gniezno otrzymują Państwo gwarancję jakości popartą wieloletnim doświadczeniem i wieloma certyfikatami zdobytymi przez naszych techników. Działamy szybko i sprawnie upewniając się, że Państwa powrót do domu będzie całkowicie bezpieczny i nie obarczony koniecznością samodzielnego sprzątania po zwłokach.

Vector Gniezno – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578