Aby dezynfekcja po zgonie w miejscowości Koło była wykonana jak najlepiej, musi być przeprowadzona przez przygotowaną do tego ekipę sprzątającą. Liczy się tutaj wiedza, zastosowane środki czyszczące, odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie terenu. Znaczenie ma również wysoka odporność psychiczna, jaką muszą odznaczać się pracownicy Vector, świadczący usługi odkażania po zmarłych m.in. w Kole. Jak wykonujemy poszczególne czynności i na co warto zwrócić uwagę?

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – dezynfekcja mieszkań po śmierci – Koło – Zadzwoń: +48 725 392 578

Sprzątanie po zgonach Koło – przebieg prac

  • Wyceniamy usługę sprzątania po zmarłych w Kole

Oceniamy wielkość skażenia, dopytujemy o okoliczności śmierci, a także szacujemy rodzaj i ilość zabrudzeń, a także czas, jaki minął pomiędzy zgonem a usunięciem ciała z pomieszczenia. Na podstawie zebranych informacji dobieramy metody działania realizowane w ramach dezynfekcji po zgonie

  • Opróżniamy pokoje

Wynosimy wszystkie przedmioty z pomieszczeń, po czym dzielimy je w zależności od stanu, by móc je później poddać czyszczeniu lub zutylizowaniu. 

  • Skuwamy tynk ze ścian

Jeśli sytuacja tego wymaga, odkrywamy głębsze warstwy ścian, podłogi i sufitu, by móc przeprowadzić skuteczne czyszczenie termiczne. 

  • Odkażamy miejsce śmierci

Przechodzimy do unieszkodliwienia wszelkich zanieczyszczeń, jakie pojawiły się w pomieszczeniu, by móc je w dalszej kolejności bezpiecznie usunąć. Następnie zabezpieczamy je i utylizujemy.

  • Wykonujemy dezodoryzację

Dezodoryzacja polega na skutecznym usunięciu trupiego zapachu, jaki uwalnia się z ciała na skutek wydzielania się toksyn. To one są odpowiedzialne za nieprzyjemną woń, dlatego też tak ważne staje się jej jak najszybsze usunięcie. Liczy się zastosowanie silnych środków, dlatego że trupi odór jest wyjątkowo odporny na pranie, wietrzenie i stosowanie różnego rodzaju odświeżaczy, które miałyby na celu likwidację zapachu

  • Przeprowadzamy ozonowanie

Ozonowanie, obok zamgławiania i mikrodyfuzji, to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod dezynfekcji po zmarłych w Kole. Polega na zniszczeniu struktury cząsteczki unoszących się w powietrzu wirusów, bakterii, oraz zlikwidowanie wszelkich toksyn. Szczególne znaczenie ma tutaj dotarcie do niedostępnych na co dzień miejsc, w których mogą namnażać się patogeny. 

Sprzątanie i dezynfekcja po zmarłych

Jakie zagrożenia mogą wystąpić przy samodzielnej dezynfekcji po zwłokach?

Niedokładne usunięcie zabrudzeń – pozbycie się powierzchownych zanieczyszczeń może sprawiać złudzenie czystego i bezpiecznego domu. Nie do końca tak jest.

W pomieszczeniu nadal znajdują się różne toksyny i wirusy, jakie stwarzają zagrożenie wystąpienia chorób zakaźnych oraz śmierci. Dlatego podstawą jest skorzystanie z usług profesjonalnego sprzątania domu po zmarłym w Kole.

Walka z robactwem – rozkład ciała to nie tylko przykry widok, fetor i zanieczyszczenia. To także pojawienie się szkodników, których zwalczenie może być wyjątkowo uciążliwe. Im dłużej trwa, tym większe ryzyko, że ich populacja będzie stale wzrastała. Niestety, jedynym sposobem, jaki będzie skuteczny w 100%, jest powierzenie dezynsekcji odpowiednio przygotowanej firmie.

KONTAKT – Vector sprzątanie po śmierci – Koło

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

Najczęściej zadawane pytania na temat dezynfekcji po zgonach w Kole

Od czego zależy czas pracy podczas odkażania po zmarłych w Kole?

W każdym przypadku czas pracy będzie zupełnie inny. Decyduje o tym często rodzaj śmierci – najwięcej czasu zajmuje sprzątanie po wypadkach, samobójstwach, zabójstwach oraz w sytuacjach, gdy ciało znajdowało się w pomieszczeniu nieco dłużej. Najszybciej zaś przebiegają dezynfekcje po zmarłych w Kole w przypadku śmierci naturalnej, gdy ciało zostało szybko usunięte z pomieszczenia. 

Jak ważne ze społecznego punktu widzenia jest popularyzowanie usługi dezynfekcji po zgonach w Kole?

Przede wszystkim chodzi o uświadomienie ludziom, jak niebezpieczne są toksyny wytwarzane podczas rozkładu ciała. Wielu osobom nadal wydaje się, że niebezpieczny jest jedynie zaawansowany proces rozkładu, a do tego nierzadko można spotkać się z przesądem, według którego należy przez jakiś czas pozostawić rzeczy osoby zmarłej w spokoju. Jest to nierozsądne i niebezpieczne, choć zrozumiałe. 

Jak ważna jest silna psychika u pracowników firmy DDD?

Są oni na co dzień wystawieni na przykre sytuacje, jakimi są wielogodzinne przebywanie na miejscu śmierci oraz kontakt z rodziną znajdującą się w żałobie. To nie jest praca, którą może zająć się każdy, dlatego też tak ważne jest wzajemne zrozumienie i współpraca podczas realizowania każdego zlecenia związanego.