Zwłoki w mieszkaniu? Odkrycie takie nigdy nie należy do najłatwiejszych, ale działań na miejscu nie należy kończyć na telefonie do odpowiednich służb. Ze względu na rozkład ciała i związane z tym zagrożenia w postaci wirusów, bakterii czy patogenów, zgłoszenie się do firmy sprzątającej po zwłokach jest konieczne. Jakie usługi świadczymy w Vector Nowy Tomyśl i jak możemy pomóc Państwu w sprzątaniu po śmierci?

Sprzątanie po zmarłym w mieszkaniu – krok po kroku z Vector Nowy Tomyśl

sprzątanie po samobójstwachPrace na miejscu zdarzenia po odkryciu rozkładających się zwłok wymagają specjalistycznego podejścia i odpowiedniego sprzętu pozwalającego poradzić sobie z różnego rodzaju trudnymi do usunięcia zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. W Vector Nowy Tomyśl działamy w oparciu o opracowany na bazie naszego doświadczenia schemat, dbając jednak o to by zawsze dopasowywać skalę sprzątania po zwłokach do określonej sytuacji i wymagań danego miejsca zdarzenia. Na początek zawsze oferujemy opróżnienie mieszkania z mebli, gabarytów, śmieci i dużych elementów wyposażenia utrudniających sprzątanie po zwłokach, ale też zanieczyszczonych krwią czy płynami ustrojowymi. Korzystają z techniki dezynfekcji suchym lodem mamy możliwość odzysku mebli i sprzętu RTV oraz zabezpieczenia ich do czasu zakończenia prac specjalistycznych.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Jeśli śmierć nastąpiła w wyniku samobójstwa, zabójstwa, wypadku bądź zdarzenia losowego i po ciele pozostały bardzo duże plamy krwi, płynów ustrojowych czy innych zanieczyszczeń, do pełnego usunięcia śladów może być konieczny demontaż podłogi, parkietu, zerwanie tapet, a także termiczne czyszczenie ścian i sufitów. Usługi takie wykonujemy w ramach standardowej obsługi sprzątania po zwłokach, o ile to konieczne. W przeciwnym wypadku przechodzimy bezpośrednio do dezynfekcji mieszkania po zwłokach, stosując środki neutralizujące płyny ustrojowe, pozwalające na usunięcie fekaliów, krwi i tkanek, a także neutralizację zapachu. Stosujemy miedzy innymi metody GTX 40 z USA,  ozonowanie mieszkania przemysłowym generatorem DS-46-RHR, zamgławianie Airfogiem ULV, dezynfekcję aktywną suchą mgłą oraz dezynfekcję suchym lodem.

Dezynfekcja domu po zgonie

Dlaczego sprzątanie po zwłokach należy zostawić specjalistom?

certyfikat jakości usługW przypadku mniej intensywnych zanieczyszczeń pozostałych po śmierci naturalnej częstym błędem jest samodzielne sprzątanie mieszkania po zwłokach. W rzeczywistości jednak działanie takie jest niebezpieczne i podkreśla jedynie jak ważne są usługi profesjonalnej dezynfekcji po zgonie. Podczas sprzątania po trupach istnieje wysokie niebezpieczeństwo bezpośredniego kontaktu z bakteriami, krwią, płynami ustrojowymi,  groźnymi grzybami, wirusami (w tym np. HIV, WZW A, B) oraz licznymi patogenami i innymi substancjami niebezpiecznymi dla życia i zdrowia. W Vector Nowy Tomyśl dysponujemy sprzętem i niezbędnymi środkami chemicznymi umożliwiającymi neutralizację zanieczyszczeń biologicznych i usunięcie szkodliwych bakterii i wirusów zanim te wejdą w kontakt ze zdrowym człowiekiem. Po zgłoszeniu znalezienia zwłok w mieszkaniu i przybyciu odpowiednich służb warto więc opuścić przestrzeń i poczekać na zakończenie prac przez techników naszej firmy.

Zobacz cennik usługi!

W ramach usług dezynfekcji po zgonach oferowanych przez Vector Nowy Tomyśl zajmujemy się nie tylko bezpośrednim usuwaniem śladów i sprzątaniem po zwłokach w mieszkaniach, ale też dezynfekcją i odkażaniem klatek schodowych i części wspólnych bloków mieszkalnych które miały kontakt ze zwłokami. Dodatkowo możemy zająć się także bezpiecznym usuwaniem płynów ustrojowych, odpadów organicznych, śladów krwi, czy tkanek, które znajdują się na miejscu zdarzenia i ich zabezpieczeniem dla potrzeb innych służb. W razie potrzeby oferujemy także możliwość zabezpieczenia miejsca wypadku czy samobójstwa przed osobami postronnymi.

Vector Nowy Tomyśl – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578