Sprzątanie miejsc śmierci to jedna z najważniejszych spraw, z jakimi musimy się uporać w wyniku odejścia bliskiej osoby. Jest to trudne ze względów technicznych, jak i psychicznych, dlatego też warto wezwać profesjonalną ekipę sprzątającą. Usługi dezynfekcji domu po zgonach w Świdniku świadczy firma Vector, obejmująca swoim działaniem całą Polskę. Jesteśmy dostępni pod telefonem przez całą dobę, gdyż wiemy, jak duże znaczenie ma szybka reakcja.

Zadzwoń: +48 725 392 578

Jak wygląda sprzątanie po zgonach Świdnik?

Często dziś zdarza się, że zanim ciało zostanie znalezione, leży ono w pomieszczeniu przez dłuższy czas. Dlatego tez często konieczne są bardziej zaawansowane metody sprzątania, by tym skuteczniej pozbyć się pozostałości po zmarłej osobie, w tym duszącego odoru, który jest nie tylko nieprzyjemny, lecz tez i groźny dla zdrowia.

Po oszacowaniu sytuacji przystępujemy do opróżniania pomieszczenia ze sprzętów i śmieci, przy czym oferujemy ich odbiór i utylizację. Polecamy również swoją usługę czyszczenia przedmiotów wartościowych za pomocą suchego lodu lub zamgławiania.

Po przygotowaniu pomieszczenia, wykonujemy dezynfekcję po zmarłych w Świdniku. Jej celem jest przede wszystkim zneutralizowanie różnego rodzaju pozostałych po zmarłej osobie tkanek, fragmentów ciała i odzieży, płynów ustrojowych, tak by nie stanowiły one dalszego zagrożenia podczas wykonywanych prac. Następnie usuwamy je i zabezpieczamy.

Całość prac uzupełniamy od dodatkowe zabiegi dezynfekujące, takie jak dezodoryzacja, ozonowanie mieszkań, czy też mikrodyfuzja, podczas której środek czyszczący jest rozbijany na tzw. mikrocząsteczki, by tym skuteczniej docierać w trudno dostępne miejsca, czyniąc dom w pełni bezpiecznym i wolnym od szkodliwych patogenów.

Dezynfekcja miejsca po zgonie

Dlaczego nie wolno samodzielnie sprzątać po zgonach? – Świdnik

Jest to po prostu niebezpieczne. Podczas rozkładu ciała do otoczenia uwalniają się:

  • groźne patogeny,
  • wirusy m.in. WZW typu A i B, HIV,
  • szczepy grzybów,
  • toksyczne gazy, z którymi długotrwały kontakt może prowadzić m.in. do zgonu.

Co więcej, z powstałymi związkami nie poradzą sobie typowo stosowane w domu środki czystości. Konieczne są środki specjalistyczne, stosowane w należytym zabezpieczeniu.

Technicy firmy Vector pracują w specjalnych kombinezonach, ograniczających kontakt z patogenami. Dodatkowo, na czas prac oraz przez 12 godzin po ich zakończeniu, pomieszczenie jest starannie zabezpieczone przed wtargnięciem osób postronnych.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje technika

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy Vector – profesjonalna dezynfekcja po zgonach Świdnik?

Oferujemy usługi sprzątania domu po zmarłych w Świdniku na najwyższym poziomie w przystępnej cenie. Nasza propozycja to jednak cos więcej. Rozumiemy, jak trudne są pierwsze dni po śmierci, i jak wiele rzeczy spada wówczas na naszych klientów, dlatego tez, by dodatkowo im ulżyć, świadczymy także usługi pogrzebowe. Obok tego, przeprowadzamy na życzenie prace remontowe, jakie są konieczne w niektórych przypadkach po zakończeniu sprzątania.

Na nasze usługi wystawiamy bezterminową gwarancję i pełną dokumentację. 

KONTAKT – Vector – sprzątanie po zgonach – Świdnik

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – dezynfekcja po zmarłych Świdnik

Czy pozbycie się odoru po zwłokach jest możliwe?

Tak. Stosowane przez nas środki chemiczne i metody sprzątania po rozkładzie ciała pozwalają w większości przypadków pozbyć się całkowicie wszelkich nieprzyjemnych zapachów powstałych w wyniku zgonu i rozkładu ciała. Najskuteczniejsze w tym zadaniu jest ozonowanie oraz dezodoryzacja pomieszczeń.

Jak wygląda czyszczenie miejsc po śmierci w Świdniku?

Każde sprzątanie miejsc po zgonie w Świdniku rozpoczyna się od opróżnienia mieszkania z mebli, gabarytów, sprzętu RTV i innych rzeczy osobistych. Następnie dokonuje się dezynfekcji przy pomocy środków chemicznych, usuwa się tkanki, fekalia i inne ślady biologiczne oraz przeprowadzana jest neutralizacja krwi i płynów ustrojowych. Kolejny krok to kompleksowa dezynfekcja, w skład której wchodzi ozonowanie, zamgławianie, dezodoryzacja, mikrodyfuzja, dezynfekcja aktywna suchą mgłą oraz odzyskiwanie wartościowych przedmiotów suchym lodem.

Jaki jest koszt dezynfekcji po zgonach w Świdniku?

Koszt dezynfekcji zależy mocno od danego przypadku. Wpływ na cenę usługi ma między innymi powierzchnia terenu skażonego, przyczyna śmierci, poziom rozkładu ciała i wiele innych. Koszty usługi mogą zaczynać się od kilkuset złotych i sięgać zdecydowanie większych kwot w najcięższych przypadkach.