Usługa dezynfekcji domu po zmarłych zyskuje sobie coraz większą popularność. Na zwiększające się zapotrzebowanie odpowiada firma Vector, oferująca swoje usługi m.in. w Dęblinie. Jak wygląda profesjonalne sprzątanie domu po zmarłych? Jakie ryzyko stwarza sprzątanie samodzielne?

Dezynfekcja mieszkań po zmarłych Dęblin – przebieg prac

 • Przeprowadzamy czynności związane z oszacowaniem wielkości i rodzaju zniszczeń, dobieramy odpowiednie metody dezynfekcji.
 • Zrywamy podłogi, tapety, kujemy ściany, czyścimy termicznie sufit.
 • Wykonujemy dezynfekcję wstępną, podczas której odkażamy również szczątki pozostałe po zwłokach, takie jak fragmenty ubrań lub tkanki.
 • Za pomocą metody GTX 40 w technologii SGP usuwamy odkażone zabrudzenia i zabezpieczamy w przygotowanych pojemnikach.
 • Wykonujemy dezodoryzację, usuwając całkowicie trupi odór z pomieszczenia.
 • Przeprowadzamy również inne czynności dezynfekcyjne, takie jak ozonowanie mieszkań z wykorzystaniem generatora przemysłowego DS-46-RHR, mikrodyfuzję i zamgławianie.

Sprzątanie po zmarłych Dęblin
Zadzwoń: +48 725 392 578

Sprzątanie po śmierci Dęblin – dlaczego warto wybrać Vector?

 • Do powierzonych nam prac podchodzimy z zaangażowaniem i dyskrecją – na miejsce zdarzenia przyjeżdżamy pojazdami nieoznakowanymi.
 • Oprócz usługi sprzątania po zmarłych w Dęblinie oferujemy również usługi pogrzebowe i remontowe.
 • Po zakończeniu przez nas prac Twój dom jest w pełni bezpieczny i czysty już w ciągu 12 godzin!
 • Wykonane przez nas czynności dezynfekcyjne dokładnie dokumentujemy, dzięki czemu masz większe szanse w walce o odszkodowanie.
 • Mamy doświadczenie we współpracy z policją i prokuraturą, dzięki czemu możesz z powodzeniem wezwać nas również w przypadkach takich jak sprzątanie po zabójstwach.

Jakie niebezpieczeństwa pojawiają się podczas sprzątania domu po śmierci?

Toksyny uwalniane przy rozkładzie ciała

W wyniku pojawienia się w ciele procesów gnilnych, do otoczenia uwalniają się groźne toksyny, których działanie ma negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Prowadzą one m.in. do upośledzenia funkcji układu oddechowego i immunologicznego, a w skrajnych przypadkach do zgonu.

Oprócz samych toksyn, do powietrza uwalniać się mogą wirusy chorób zakaźnych, jeśli zmarły był ich nosicielem. Poprzez kontakt ze skażonym powietrzem, pojawia się ryzyko zakażenia się wirusem HIV, WZW i innymi chorobami.

Wysoki ładunek emocjonalny

Utrata bliskiej osoby, zwłaszcza w drastycznych okolicznościach jest jednym z najboleśniejszych zdarzeń w życiu, dlatego też warto zaoszczędzić żałobnikom przebywania na miejscu zdarzenia. W firmie Vector Dęblin rozumiemy to doskonale, dlatego też do powierzonych nam zleceń, dotyczących m.in. sprzątania po samobójstwie podchodzimy z pełną dokładnością i szacunkiem.

Niska skuteczność środków tradycyjnych

Detergenty stosowane podczas tradycyjnego sprzątania nie są wystarczające, by oprócz zabrudzeń usunąć również pojawiające się patogeny. Dom wysprzątany samodzielnie będzie czysty jedynie na pozór – w rzeczywistości wciąż będzie stwarzał zagrożenie, a do tego nadal będzie odczuwalny fetor rozkładającego się ciała.

KONTAKT – profesjonalna dezynfekcja po zmarłych – Dęblin

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Jak długo trwają prace dezynfekcyjne?

Czas trwania prac zależy od rozmiaru szkód i stopnia intensywności zabrudzeń. Zdarza się niekiedy, że czyszczenie po zgonie trzeba powtórzyć, by mieć pewność, że wszystkie drobnoustroje zostały w pełni usunięte. Wiemy jednak, że niektórym klientom zależy na czasie, potrafimy zatem wypracować rozsądny kompromis pomiędzy jakością usług a czasem przeznaczonym na ich wykonanie.

2. Co dzieje się z przedmiotami, w przypadku których dezynfekcja jest nieskuteczna?

Świadczymy usługę utylizacji takich przedmiotów i to nią zajmujemy się w pierwszej kolejności w ramach dezynfekcji po zwłokach w Dęblinie, aby zapobiec wystąpieniu skażenia biologicznego.

3. Jak długi jest czas oczekiwania na realizację usługi i czy jest ona kosztowna?

Na miejsce zdarzenia przybywamy tak szybko, jak to możliwe, dlatego że zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma szybki czas reakcji. W przypadku usług związanych ze sprzątaniem po trupach jesteśmy dostępni w trybie 24/7 w całej Polsce, w tym w Dęblinie. Staramy się także, by oferowane przez nas ceny nie były wygórowane, zależą one jednak od rozmiaru poniesionych szkód.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje technika