Dezynfekcja mieszkań po zmarłych to jedna z usług świadczonych przez firmę Vector, obsługującą m.in. mieszkańców Lubartowa. Ze względu na rosnącą świadomość konsumentów w zakresie niebezpieczeństw, z jakimi można się zetknąć podczas wykonywania prac, usługa ta staje się coraz bardziej popularna. Dlaczego warto z niej skorzystać? Jak przebiegają prace dezynfekcyjne?

Sprzątanie domu po śmierci Lubartów – etapy prac

 • Zaczynamy od wyceny wstępnej, podczas której szacujemy wielkość strat i dobór metod, które zastosujemy w danym przypadku.
 • Opróżniamy pomieszczenia z mebli, śmieci i innych przedmiotów.
 • Przechodzimy do zrywania tapet, kucia ścian, demontażu podłogi, a także termicznego czyszczenia sufitu.
 • Wykonujemy dezynfekcję wstępną, podczas której odkażamy mieszkanie po zmarłych, w tym pozostałości po zmarłej osobie (części ciała, płyny ustrojowe itd.).
 • Z pomocą urządzenia GTX 40 w technologii SGP, usuwamy mechanicznie zabrudzenia, a następnie zabezpieczamy je w odpowiednich pojemnikach.
 • W celu skutecznej likwidacji trupiego odoru stosujemy dezodoryzację.
 • Uzupełniamy dezynfekcję o ozonowanie, mikrodyfuzję i zamgławianie.
 • Podejmujemy się czyszczenia przedmiotów wartościowych z wykorzystaniem zamgławiacza Airfog ULV w metodzie kapsułkowej lub za pomocą suchego lodu.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – dezynfekcja po zmarłych Lubartów

Zadzwoń: +48 725 392 578

Dezynfekcja po śmierci Lubartów – dlaczego jest tak niebezpieczna?

Szkodliwe toksyny

Największym zagrożeniem, jakie pojawia się podczas prac dezynfekcyjnych, są procesy rozkładu, zachodzące w ciele praktycznie od razu po ustaniu czynności życiowych. Gdy do nich dochodzi, wydzielają się toksyczne gazy, określane zbiorowo jako aminy.

Ich szkodliwe działanie ma niekorzystny wpływ m.in. na układ immunologiczny, oddechowy, a nawet pokarmowy. Kontakt z nimi stwarza ryzyko poważnego zatrucia, a nawet śmierci.

Insekty

Naturalnym następstwem procesów gnilnych jest pojawienie się insektów. Potrafią one rozmnażać się w zastraszającym tempie, dlatego też tak ważna jest szybka reakcja z zastosowaniem odpowiednich środków.

Niska skuteczność tradycyjnych środków czystości

Samodzielne sprzątanie może usunąć zabrudzenia, lecz nie zlikwiduje groźnych mikroorganizmów i nie zlikwiduje przykrego zapachu. Jeśli zmarły był nosicielem wirusa choroby zakaźnej, o czym niekoniecznie musiał wiedzieć, będą one unosiły się w powietrzu, stwarzając zagrożenie dla innych osób w pomieszczeniu.

Problemy emocjonalne

Dochodzimy na koniec do jednego z najważniejszych zagadnień, jakim jest stan emocjonalny świeżo po śmierci bliskiej osoby. Zanika wówczas racjonalne myślenie, stwarzające ryzyko wystawiania się na działanie szkodliwych czynników – żałobnik nie będzie przywiązywał wagi do swojego bezpieczeństwa. Trudno nie wspomnieć tu o przykrości, jaką sprawia sam fakt w pomieszczeniu skażonym zgonem.

Sprzątanie domu po śmierci z firmą Vector Lubartów

 • Korzystamy wyłącznie z silnych, skutecznych środków i urządzeń dezynfekujących, gwarantując Ci pełną likwidację szkodliwych drobnoustrojów i wszelkich zabrudzeń.
 • Pomieszczenia są czyste już w ciągu 12 godzin od zakończenia prac.
 • Wszelkie podjęte przez nas czynności są odpowiednio dokumentowane, zarówno w formie raportu pisemnego, jak i dokumentacji fotograficznej.
 • Na nasze usługi udzielamy bezterminowej gwarancji.
 • Jesteśmy doświadczeni we współpracy z policją i prokuraturą, dzięki czemu nie stwarzamy ryzyka zacierania śladów.
 • Udzielamy pomocy również w zakresie organizacji pogrzebu i remontu po dezynfekcji.

Dezynfekcja po zgonach

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Jak ważna jest dokładna dokumentacja usług?

Ma ona znaczenie m.in. dla ubezpieczyciela, a także dla prokuratury i policji. Co więcej, do wymaganej dokumentacji zaliczają się również zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające nasze kompetencje, które okazujemy klientom przed rozpoczęciem prac.

2. Czy usługa sprzątania po zmarłych obejmuje także utylizację przedmiotów zniszczonych?

Jest to jeden z najważniejszych elementów naszej działalności. Zanieczyszczenia pojawiające się w chwili śmierci stwarzają wysokie ryzyko skażenia biologicznego. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też podejmujemy się odpowiedzialnej utylizacji.

3. Jaki jest koszt usługi i jak długo trzeba czekać na przybycie ekipy technicznej?

Koszt zależy od czynników takich jak: metraż skażonej powierzchni, stopień rozkładu ciała, intensywność zabrudzeń i inne straty poniesione w wyniku zgonu. Ceny te nie są jednak przesadne, koszt sprzątania po samobójstwie może mieścić się nawet już w granicach 200 złotych.

Na miejsce zdarzenia przybywamy tak szybko, jak to możliwe – w zakresie usługi sprzątania mieszkań po śmierci jesteśmy dostępni całodobowo w każdym dniu tygodnia.

KONTAKT – Vector – sprzątanie po zmarłych Lubartów

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48