Sprzątanie mieszkania po zalaniu w Bielawie – na czym polega?
Sprzątanie po podtopieniu w Bielawie to usługa wykonywana celem przywrócenia zalanego pomieszczenia do stanu używalności. W jej ramach wykonywane są następujące działania:
- usuwanie uszkodzonych sprzętów, rzeczy, mebli oraz śmieci,
- usuwanie stojącej wody, szlamu, ścieków oraz fekaliów, które pojawiły się w wyniku zalania,
- mycie zabrudzonych powierzchni,
- odkażanie termiczne zabrudzonych powierzchni,
- aplikacja środków chemicznych, które zapobiegają rozwojowi pleśni,
- dezynfekcja po zalaniu,
- usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
- osuszanie mieszkania lub piwnicy po zalaniu – osuszanie ścian, podłóg, sufitów i fundamentów
- ozonowanie po zalaniu.
Metody wykorzystywane przy sprzątaniu po zalaniu pomieszczeń w Bielawie
Sprzątanie po zalaniu piwnic i innych pomieszczeń w Bielawie wykonywane jest przy pomocy atestowanych środków chemicznych oraz takich metod, jak dezynfekcja oraz ozonowanie.
Dezynfekcja po zalaniu w Bielawie
Dezynfekcja po zalaniu jest procesem służącym wyniszczeniu mikroorganizmów w formie wegetatywnej. Przeprowadzana jest z wykorzystaniem środków chemicznych, biologicznych oraz mechanicznych, takich jak para wodna, gorące powietrze, ogień oraz promieniowanie ultrafioletowe.
Dezynfekcja po zalaniach w Bielawie pozwala zneutralizować wirusy, bakterie, drobnoustroje i patogeny, do których namnożenia doszło na skutek podtopienia. Metoda ta wykorzystywana jest przede wszystkim podczas sprzątania po zalaniu piwnicy w sytuacji, gdy zostało ono spowodowane wybiciem kanalizacji. Stosuje się ją także przy podtopieniach, do których doszło na skutek uszkodzenia instalacji wodnej, powodzi lub ulewnego deszczu.
Ozonowanie po zalaniach w Bielawie
Ozonowanie po zalaniach wykonywane jest w celu zwalczenia znajdujących się w pomieszczeniu wirusów i bakterii. Stanowi jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod usuwania szkód po zalaniu. Dzięki dezynfekcji ozonem możliwe jest oczyszczenie całej przestrzeni w sposób nieszkodliwy dla zdrowia. Metoda ta pozwala również przywrócić sterylność pomieszczenia i naturalny, świeży zapach.
Certyfikaty naszych techników od sprzątania po zalaniach w Bielawie
Jak długo może trwać realizacja usługi sprzątania po podtopieniu w Bielawie?
Sprzątanie po zalaniu garażu i innych pomieszczeń zajmuje zwykle od kilkunastu godzin do kilku dni. Czas realizacji wykonywanej przez firmę Vector usługi zależy od takich czynników, jak:
- powierzchnia poddawanego sprzątaniu pomieszczenia,
- stopień zabrudzenia i zniszczenia,
- ilość sprzętów wymagających usunięcia.
Najbardziej czasochłonne jest przy tym osuszanie podtopionego pomieszczenia.
Cena sprzątania po zalaniu w Bielawie – od czego zależy?
Cena sprzątania po zalaniu piwnicy i innych pomieszczeń w Bielawie zależy od poddawanego czyszczeniu metrażu, ilości śmieci i odpadów gabarytowych wymagających usunięcia, stopnia zabrudzenia oraz zakresu pracy techników i wykorzystanych metod. Ze względu na brak możliwości dokładnego określenia ilości śmieci, ostateczna cena może być podana na końcu usługi.
Sprzątanie po zalaniach wykonujemy w całej Bielawie i okolicach! Zadzwoń i zamów: +48 725 392 578
Dezynfekcja po zalaniach Bielawa – FAQ
1. W jakich sytuacjach konieczne jest przeprowadzenie profesjonalnego sprzątania po zalaniu?
By usunąć skutki podtopienia, konieczne jest przeprowadzenie dokładnego sprzątania. Bez względu na powód zalania, warto jest skorzystać z pomocy profesjonalistów. Czyszczenie po zalaniu wymaga bowiem gruntownego osuszenia pomieszczenia, którego można dokonać tylko z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Dodatkowo woda, która doprowadziła do podtopienia, przenosi wiele bakterii i chorób, co sprawia, że konieczne jest zastosowanie specjalistycznych metod w celu ich zwalczenia.
Przeprowadzenie profesjonalnego sprzątania po zalaniu daje gwarancję, że ponowne użytkowanie pomieszczenia będzie w pełni bezpieczne.
2. Kiedy można przystąpić do usuwania skutków zalania?
Do usuwania skutków zalania można przystąpić z momencie, gdy wykonywanie czynności sprzątających nie niesie ze sobą zagrożenia dla zdrowia i życia. W pierwszej kolejności konieczne jest odłączenie prądu i upewnienie się, że na suficie, ścianach i podłodze nie występuje zjawisko przebicia.
Jeżeli obiekt, w którym doszło do zalania, jest ubezpieczony, przed przystąpieniem do usuwania skutków zalania należy zebrać materiał dowodowy do wniosku o odszkodowanie. Wymaga to wykonania zdjęć podtopionego pomieszczenia i opisania wszystkich uszkodzonych w jego wyniku sprzętów. Usuwanie skutków zalania należy rozpocząć najszybciej, jak to tylko możliwe. Każdy dzień zwłoki przedłuża bowiem okres wnikania wilgoci w elementy konstrukcyjne pomieszczenia, co sprawia, że osuszenie ścian, sufitów, podłóg oraz fundamentów staje się coraz trudniejsze.
3. Jak sporządzić protokół zalania lokalu?
W protokole zalania lokalu należy zawrzeć następujące informacje:
- dokładna data i godzina zalania,
- adres zalanego lokalu,
- nazwisko właściciela zalanego lokalu,
- opis szkód z dokładnym uwzględnieniem wszystkich poniesionych strat,
- przyczyna zalania,
- dane podmiotu odpowiedzialnego za zalanie,
- dane świadków zdarzenia,
- podpis administratora budynku,
- podpis właściciela lokalu.
Należy również zebrać dowody potwierdzające zalanie lokalu. W tym celu najlepiej wykonać zdjęcia lub nagrać film.