dezynfekcja po zmarłych

Zalety ozonowania mieszkania

Pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania jest uciążliwym i rozłożonym w czasie procesem. Bez względu na to, czy będzie to zapach po zmarłym, zapach spalenizny czy efekt wieloletniego zaniedbania nieruchomości, odświeżenie powietrza i poprawa jego jakości we wszystkich pomieszczeniach domu przyniesie korzyści dla jego mieszkańców, potencjalnych kupców czy osób znajdujących się w okolicy i odczuwających skutki nieprzyjemnego zapachu w swoim otoczeniu. Wietrzenie w większości przypadków nie wystarczy, podobnie jak maskowanie zapachu pod zapachami i odświeżaczami powietrza. Jedyne prawdziwie skuteczne rozwiązanie to ozonowanie. Na czym polega i jakie są jego zalety?

Skuteczna likwidacja zapachów przez ozonowanie

Specjalistyczne firmy sprzątające oferujące usługi ozonowania mieszkań pracują na co dzień przy naprawdę trudnych sprawach, pozbywając się z nieruchomości zapachów po zmarłym, nieprzyjemnych zapachów stęchlizny i grzyba, czy zanieczyszczenia powietrza powstałego w wyniku pożaru lub innego wypadku losowego. Okoliczności powstania nieprzyjemnych zapachów nie mają tu najmniejszego znaczenia – w ozonowaniu liczy się dokładność i możliwość neutralizacji zapachów, a nie ich maskowanie z pomocą łatwo dostępnych odświeżaczy powietrza. Działanie ozonowania jest długotrwałe i skuteczne i może być przeprowadzone w każdym pomieszczeniu, w którym nieprzyjemne zapachy są nawet lekko wyczuwalne.

Potrzebujesz szybkiej pomocy?

Zadzwoń: +48 725 392 578

Ozonowanie mieszkań może być stosowane po to, by usunąć zapach papierosów, zapach zwierząt domowych, charakterystyczny zapach starych mebli i ubrań, zapach zgnilizny i grzyba, zapach kurzu.

Ozonowanie jest procesem neutralizującym nieprzyjemne aromaty, ale i ich źródło, a więc bakterie, wirusy, roztocza, pleśń, grzyby i alergeny. Jeśli w mieszkaniu pojawiają się dodatkowo insekty, szkodniki, owady i gryzonie, ozonowanie może wspomóc walkę z nimi i jednocześnie usuwając zapachy, jakie po sobie zostawiają.

To kompleksowa i wyjątkowo skuteczna metoda odświeżania powietrza stosowana w wystawianych na sprzedaż i wynajem mieszkaniach, ale i domach prywatnych, których mieszkańcy odczuwają potrzebę odświeżenia otoczenia. Ozonowanie mieszkań można wykonać zawsze i czerpać z niego korzyści przez długi czas po zakończeniu działania techników.

Jakie są zalety ozonowania mieszkania?

Ozonowanie jako proces oczyszczania i odświeżania pomieszczeń ma wiele zalet i wykorzystywane jest szeroko w procesach sprzątania nie tylko w mieszkaniach i domach prywatnych, ale i przestrzeni publicznej.

Ozonowanie może być częścią działań dezynfekujących pomieszczenia w trakcie walki z koronawirusem, ułatwiać zachowanie czystości hoteli, noclegowni i ośrodków wypoczynkowych, przygotować domy i mieszkania z drugiej ręki do ponownego wejścia na rynek nieruchomości i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców, którzy nie chcą na co dzień otaczać się nieprzyjemnymi zapachami.

Ozonowanie pomieszczeń w domu lub mieszkaniu wskazane jest między innymi:

  • Przy uprzątaniu mieszkań po zmarłych i osobach starszych,
  • Przy planowanej sprzedaży mieszkania bądź domu,
  • Przy sprzątaniu po zwierzętach domowych,
  • Przy walce z nieprzyjemnym zapachem papierosów,
  • Przy remoncie domu zaatakowanego przez pleśń, grzyby i wilgoć,
  • Przy zamieszkaniu domu przez osoby cierpiące na alergie.

Ozon pozbywa się nie tylko nieprzyjemnych zapachów, ale i ich źródła, którym mogą być kurze, pyłki, grzyby, pleśnie i inne alergeny. Jeśli cierpisz z powodu alergii na roztocza, kurz czy sierść zwierzęcą, przeprowadzenie ozonowania mieszkania raz na jakiś czas znacząco ułatwi utrzymanie domu w czystości i uchroni przed negatywnymi reakcjami alergicznymi w przestrzeni domowej, która powinna być przecież bezpieczna i zapewniać najwyższy komfort wypoczynku.

Ozonowanie to proces wykorzystujący działanie silnie utleniającego ozonu, który działa antybakteryjnie i ułatwia usuwanie i neutralizację zapachów – tych przyjemnych, ale i nieprzyjemnych. Po zakończonym procesie ozonowania w mieszkaniu pozostaje jedynie czyste, niczym niezanieczyszczone powietrze pozbawione chemikaliów stosowanych często w ramach innych metod dezynfekcji pomieszczeń. W czasie koronawirusa, kiedy dezynfekowanie stało się powszechniejsze i konieczne w różnych przestrzeniach dostępnych do użytku publicznego, ozonowanie wydaje się najszybszą, najskuteczniejszą i najwygodniejszą metodą pozbywania się nieprzyjemnych zapachów, ale i bakterii, mikroorganizmów, grzybów czy pleśni.

Przeprowadzenie dezynfekcji z pomocą ozonowania w mieszkaniu zapewni Ci świeży start i pozwoli na nowo budować przyjemny zapach we wnętrzach, w których spędzasz znaczną część swojego dnia. Nie musisz martwić się o zapachy, które utrzymują się na powierzchniach mebli, firan, kanap i dywanów – ozonowanie poradzi sobie z nimi bez najmniejszego problemu.

KONTAKT

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48