Nieprzyjemny zapach potrafi być bardzo uciążliwy. Często zdarza się, że jego skuteczne pozbycie się wcale nie jest proste. Zlikwidowanie przyczyny to dopiero połowa sukcesu, ważna jest także walka z pozostałościami, które niejednokrotnie wnikają w głąb ścian czy mebli. Najczęściej takie działanie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu.
Co jest najczęstszą przyczyną smrodu w domu?
Najczęściej brzydki zapach jest wynikiem pojawienia się wilgoci, która odpowiada za grzyb i pleśń. To trudna i uciążliwa do usunięcia woń stęchlizny, która osiada na całej powierzchni. Często przenika w:
- meble,
- sprzęty,
- ubrania.
Pojawienie się wilgoci zazwyczaj spowodowane jest popełnionymi błędami na etapie budowy domu lub błędnym montażem sprzętów AGD. Nieprawidłowo działająca wentylacja również będzie odpowiedzialna za występowanie odoru.
Z obecnością nieprzyjemnego zapachu zmagają się również miłośnicy zwierząt. Utrzymanie czystości przy obecności psów, kotów, ptaków czy innych pupili nie jest prostą czynnością. Wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim systematyczności. Dodatkowo pewnych zachowań zwierząt nie da się przewidzieć, stąd też obecność brzydkiego zapachu jest częstym zjawiskiem. Właściciele kotów wielokrotnie zmagają się z nieprzyjemną wonią kociego moczu. Tutaj odór również jest intensywny i trudny w całkowitym wyeliminowaniu.
Innym przykładem są niedrożne rury kanalizacyjne, które są odpowiedzialne za brzydki zapach z odpływu. Palenie papierosów w domu także jest przyczyną nieprzyjemnego i uciążliwego smrodu. Dym potrafi wnikać głęboko w ściany, przez co jest trudny do usunięcia.
Często zdarza się również, że dywany, wykładziny czy zasłony stają się siedliskiem kurzu, brudu i zanieczyszczeń, które przeradzają się w nieprzyjemny zapach. To właśnie na podłogę wylewane są różne napoje, w tym soki, alkohol czy mleko, które fermentuje i wydziela brzydki i uciążliwy zapach.
Niestety zdarza się, że samo wietrzenie pomieszczeń nie przynosi oczekiwanych rezultatów i niezależnie od przyczyny, uciążliwy odór nadal pozostaje. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu.
Dlaczego warto zlecić usunięcie odoru profesjonalnej firmie?
Chcąc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, w pierwszej kolejności należy usunąć jego źródło. Ważne jest, aby dokładnie ustalić przyczynę pojawienia się brzydkiej woni i ją wyeliminować. Jednak takie działanie to dopiero początek, ponieważ najczęściej unoszący się fetor przenika głęboko w meble, sprzęty czy ściany budynku, stąd też samo wietrzenie będzie niewystarczające.
Wszelkiego rodzaju odświeżacze nie likwidują przykrego zapachu, jedynie chwilowo go maskują.
Neutralizacja odoru wymaga użycia specjalistycznych środków i metod, których działanie skutecznie wyeliminuje powstały problem. Jednak tego typu preparaty nie są dostępne na sklepowych półkach, ponieważ ich użycie wiąże się z koniecznością posiadania specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.
Właśnie dlatego najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w usuwaniu przykrych czy uciążliwych zapachów. Specjaliści potrafią skutecznie pozbyć się przykrej woni oraz mają doświadczenie w usuwaniu niebezpiecznego fetoru np. trupiego jadu czy skutków związanych z pożarem. To ważne, ponieważ taki zasób wiedzy pozwala precyzyjnie dobrać metodę, która skutecznie wyeliminuje smród.
Skorzystaj z naszych usług usuwania nieprzyjemnych zapachów
Skontaktuj się z nami!
Współczesna technologia pozwala całkowicie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Doskonale sprawdza się metoda ozonowania, która nie tylko jest w pełni bezpieczna, ale przede wszystkim bardzo skuteczna. Neutralizacja smrodu wymaga specjalistycznego podejścia. Za pomocą generatorów, równomiernie rozprowadzany jest ozon, który wnika w głąb ścian, sufitu czy podłóg. Skutecznie wyłapuje on cząsteczki nieprzyjemniej woni, które neutralizuje.
Warto jednak pamiętać, że stężenie ozonu jest niebezpieczne dla osób nieposiadających odpowiedniego zabezpieczenia, zwierząt i roślin. Stąd też konieczne jest użycie kombinezonu, wyniesienie wszystkich kwiatów oraz niedopuszczanie czworonogów do ozonowanych pomieszczeń.
Technicy dokładnie oczyszczą całą powierzchnię, która w dalszej kolejności zostanie wywietrzona. Kiedy stężenie ozonu będzie na tyle niskie, by nie zagrażać ludziom i zwierzętom, budynek będzie nadawał się do ponownego użytku, co ważne bez obecności przykrego zapachu.
Ozonowanie uznawane jest za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod usuwanie nieprzyjemnego zapachu. Od lat stosowany jest w przypadku:
Często jest również wykorzystywany w przychodniach czy szpitalach w celu zneutralizowania bakterii czy wirusów.