Dezynfekcja miejsca po zgonieSprzątanie mieszkania po śmierci jest konieczne w przypadku każdego zgonu, który nastąpił w mieszkaniu i w wyniku którego zwłoki miały kontakt z różnymi powierzchniami użytkowymi stopniowo się rozkładając. Zarówno zgon naturalny, jak i samobójstwa czy zabójstwa zostawiają po sobie mnóstwo śladów i te, choć często niewidoczne, mogą być zagrożeniem dla ludzi wchodzących z nimi w kontakt bez odpowiedniego zabezpieczenia. Rozkład ciała w temperaturze pokojowej następuje dość szybko, uwalniając do otoczenia groźne bakterie, wirusy, grzyby i inne szkodliwe czynniki biologiczne. Jak radzimy sobie z nimi w Vector Złotoryja?

Zobacz cennik usługi!

Sprzątanie po śmierci – na czym to polega?

Pierwszym etapem procedury dezynfekcji mieszkania po zwłokach jest dokładna analiza miejsca zgonu i sytuacji, w jakiej śmierć nastąpiła. Jako technicy zajmujący się sprzątaniem po zwłokach musimy wiedzieć jak rozległe mogą być zabrudzenia i dopiero na ich podstawie oceniamy jakie techniki dezynfekcji po zmarłym będą konieczne. Należy pamiętać, że najważniejszym zadaniem w sytuacji znalezienia zwłok w mieszkaniu jest zabezpieczenie miejsca (oczywiście po zabraniu ciała przez odpowiednie służby) nie tylko przed nieprzyjemnym zapachem, ale rozwijającymi się bakteriami i wirusami. Nasze działania muszą skupiać się więc na źródle wyczuwalnego fetoru, a nie wyłącznie samym zapachu. Błędne jest zakładanie, że samo wietrzenie mieszkania wystarczy – nawet jeśli pozostawimy otwarte okna przez długi okres czasu, mieszkanie bez odpowiedniej dezynfekcji nie będzie w stu procentach bezpieczne do ponownego użytkowania.

dezynfekcja po zmarłych

Sprzątanie mieszkania po zwłokach krok po kroku

Mając ustalone podstawy działania, nasi technicy przechodzą do pracy skupiając się w pierwszej kolejności na gabarytach, śmieciach, meblach i sprzętach AGD znajdujących się w bezpośrednim kontakcie z rozkładającymi się zwłokami. Gabaryty mogą wymagać dezynfekcji lub utylizacji, zależnie od ich stopnia zabrudzenia i możliwości ich doczyszczenia. Po usunięciu największych przeszkód z mieszkania przechodzimy do właściwej dezynfekcji po zmarłych.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

W przypadku sprzątania po samobójstwach bądź zabójstwach musimy pamiętać, że widoczne ślady krwi, płynów ustrojowych czy fekaliów mogą sięgać głębiej, przenikając np. przez deski podłogowe czy wsiąkając w tapetę na ścianach. Z tego też powodu często przy bardzo wymagających zleceniach decydujemy się na usunięcie fragmentu podłogi bądź tapety oraz termiczne czyszczenie ścian i sufitów w celu usunięcia zanieczyszczeń i pełnej dezynfekcji mieszkania po zmarłym. Przy zgonie z przyczyn naturalnych tak rozległe sprzątanie po zwłokach nie będzie konieczne.

Sprzątnie po śmierci w mieszkaniu – pomoc Vector Złotoryja

certyfikat jakości usługJednym z najważniejszych elementów i technik sprzątania i dezynfekcji po zwłokach jest ozonowanie – technika pozwalająca na skuteczne pozbycie się nieprzyjemnego zapachu oraz podstawową dezynfekcję pomieszczenia. Łącząc je ze środkami chemicznymi neutralizującymi płyny ustrojowe i tkanki, umożliwiającymi usuwanie śladów krwi oraz zabijającymi bakterie i wirusy rozwijające się na powierzchniach skażonych przez zwłoki możemy zapewnić Państwu powrót do bezpiecznego, czystego mieszkania. Dajemy gwarancję jakości wykonanej usługi potwierdzoną certyfikatem – technicy Vector Złotoryja posiadają wieloletnie doświadczenie w branży i nieustannie rozwijają swoje kompetencje na licznych szkoleniach, dzięki czemu mogą działać szybko, ale i skutecznie.

Vector Złotoryja – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578