Sprzątanie miejsca po znalezionych zwłokach, szczególnie w stanie rozkładu jest nie tylko trudne, ale i niebezpieczne. Rozkładające się ciało jest źródłem bakterii, które stanowią poważne zagrożenie dla życia ludzi i ich zdrowia. Patogeny nazywane potocznie „trupim jadem” w połączeniu z tlenem są również niebezpieczne dla środowiska. Dlatego sprzątaniem miejsc, w których doszło do zgonu i rozkładu ciała, powinni zająć się przeszkoleni i odpowiednio przygotowani specjaliści.

Vector Mława – dlaczego my?

Vector to firma z wieloletnią tradycją, której doświadczenie budowane jest przez liczne szkolenia i powierzone zlecenia. Naszą ofertę profesjonalnego sprzątania po zgonach kierujemy do osób prywatnych i klientów biznesowych. Działamy szybko i skutecznie mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających z pomieszczeń, w których doszło do rozkładu zwłok. Dostosowujemy się do potrzeb klienta, podejmując się nawet najtrudniejszych i najbardziej wymagających zleceń. Nasza praca to suma wiedzy i profesjonalnego sprzętu, który pozwala nam na perfekcyjną dezynfekcję. Do oczyszczania pomieszczeń używamy tylko i wyłącznie środków, które przeszły atesty, a ich działanie zostało potwierdzone certyfikatem.

Naszą ofertę realizujemy w pomieszczeniach i na terenie otwartym, gdzie doszło do:

 • samobójstwa,
 • zabójstwa,
 • wypadku,
 • śmierci naturalnej.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Jako jedyni w branży posiadamy certyfikat SPZ – sanitarnego przygotowania zwłok do pochówku. Nasze czynności spełniają ponadto wymogi Państwowej Inspekcji Pracy oraz Ustawy z dnia 14 marca 1865 r., która to została opracowana na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263 oraz z 2012 r. poz. 460 i 892, a także z 2013 r. poz. 2.

Profesjonalne sprzątanie po zgonach

Sprzątanie po zgonach przebiega w kilku etapach. Jednak każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dopasowując do niego środki chemiczne, urządzenia i ilość osób tworzących zespół sprzątający. Miejsce skażone poddajemy wielokrotnej dezynfekcji, by całkowicie wyeliminować istnienie szkodliwych patogenów i umożliwić ponowne i bezpieczne korzystanie z danego pomieszczenia.

Etapy dezynfekcji po zgonach

 1. Przeprowadzamy dokładną analizę miejsca, w którym doszło do rozkładu zwłok.
 2. Opróżniamy pomieszczenie z mebli, sprzętów i urządzeń.
 3. W zależności od stopnia zaawansowania skażenia przeprowadzamy demontaż podłóg, tapet.
 4. Usuwamy pozostałości materiału organicznego, który zbieramy i zabezpieczamy w specjalnych pojemnikach.
 5. Usuwamy powierzchowne plamy z podłogi, skażonych mebli, ścian, sufitu.
 6. Przeprowadzamy dezynfekcję za pomocą środka neutralizującego działanie zanieczyszczeń organicznych (krwi, tkanek, płynów ustrojowych).
 7. Za pomocą zaawansowanego generatora przemysłowego DS.-46-RHR, wykonujemy ozonowanie, zamgławianie Airfogiem ULV.
 8. Powstały fetor usuwamy za pomocą mikrokapsułek. Sięgamy również po ozonowanie, które ma silne właściwości niwelujące zapachy i odkażające.
 9. Ponownie przeprowadzamy dezynfekcję za pomocą aktywnej suchej mgły.
 10. Oceniamy stan pomieszczenia i jego bezpieczeństwo. W przypadku zauważenia wszelkich nieprawidłowości, czynności dezynfekcji powtarzamy.

Naszą pracę wykonujemy w specjalnych kombinezonach, chroniąc dodatkowo drogi oddechowe. Stosujemy wysokiej klasy odkurzacze, ozonatory, generatory, lampy UV, rozpylacze. Do czyszczenia używamy środków, które skutecznie i efektywnie niszczą materiał organiczny. Takich właściwości nie posiadają chlor ani wszelkie ogólnodostępne środki i płyny czyszczące. Odkażone i sprzątnięte pomieszczenie już 12 godzin po zakończeniu czynności jest możliwe do użytkowania i bezpieczne dla osób żyjących. Na nasze usługi dajemy Państwu bezterminową gwarancję. Wspieramy Państwa również w kwestii otrzymania odszkodowania, wystawiając wszystkie potrzebne dokumenty potwierdzające poniesiony koszt.

Dezynfekcja po zgonie

Pierwsza faza rozkładu ciała następuje bardzo szybko, do kilku godzin od śmierci. W zależności od temperatury, panującej w pomieszczeniu lub na zewnątrz, proces też może zachodzić kilka dni. W początkowej fazie dochodzi do wzmożonego namnażania się bakterii, które rozkładają zawarte w organizmie białka, tłuszcze i cukry. Zachodzące procesy gnilne powodują powstawaniem gazów i substancji lotnych, które przyciągają wszelkiego rodzaju insekty. Bytujące owady, w dogodnym dla nich środowisku zaczynają składać jaja. Wszystko to jest swoistą bombą biologiczną, która stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, a także dla środowiska naturalnego. Kluczowe więc w sprzątaniu jest nie tyle zatarcie zapachu i powierzchownych zanieczyszczeń, ale dogłębna dezynfekcja i neutralizacja.

Zobacz cennik usługi!

Nasi technicy to osoby, doświadczone, których umiejętności zostały potwierdzone certyfikatami i szkoleniami. Działamy bezpiecznie, pewnie i skutecznie. Dzięki temu już po 12 godzinach od momentu zakończenia sprzątania domu po śmierci możliwe jest swobodne korzystanie z pomieszczenia, bez ryzyka zatrucia.

Na prowadzone usługi dezynfekcji po zgonach nakładamy bezterminową gwarancję. W przypadku ubezpieczenia mieszkania lub domu wystawiamy ponadto pełną dokumentację, potrzebną dla ubezpieczyciela w celu wypłacenia odszkodowania z tytułu poniesionych kosztów za usługi po zmarłym.

Vector Mława – profesjonalne usługi dezynfekcji i

sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578