Przygotowując mieszkanie do procedury sprzątania po zwłokach musimy upewnić się, że wszystkie powierzchnie będą mogły zostać skutecznie zdezynfekowane i odkażone, eliminując w ten sposób ryzyko kontaktu człowieka z różnego rodzaju bakteriami i wirusami. Ciało zmarłego pozostające dłużej w temperaturze pokojowej będzie się rozkładać, powodując pojawienie się wyjątkowo nieprzyjemnego, drażniącego zapachu, a także robactwa, zgnilizny i śladów pośmiertnych. Firma Vector zajmuje się profesjonalnym sprzątaniem mieszkań po zwłokach. W jaki sposób działamy na miejscu znalezienia ciała? – Sprzątanie po osobie zmarłej Sochaczew.

Zadzwoń: +48 725 392 578

Zabezpieczanie i sprzątanie mieszkań po zmarłych – Sochaczew

Zdecydowanie najważniejszym zadaniem w ramach kompleksowej dezynfekcji i sprzątania mieszkań po nieboszczykach jest usunięcie zagrożenia biologicznego w postaci wirusów, bakterii i drobnoustrojów, które mogą pojawić się w wyniku rozprysków krwi, płynów ustrojowych, fekaliów, ale tez z powodu trwającego rozkładu ciała. Naszym zadaniem będzie skuteczne zabezpieczenie lokalu przed dostępem osób z zewnątrz, przygotowanie mieszkańców na czas procedury dezynfekcji mieszkania, a następnie rozpoczęcie działań skoncentrowanych na usuwaniu zagrożenia, odświeżaniu powietrza i usuwaniu widocznych śladów.

Na potrzeby sprzątania po zwłokach w Sochaczewie usuwamy z mieszkania gabaryty, śmieci i meble, oraz wszelkie przedmioty mogące utrudniać dokładną dezynfekcję lub zostać zniszczone przez działanie środków chemicznych. Oferujemy możliwość odzyskania cennych przedmiotów dzięki dezynfekcji suchym lodem i suchą, aktywną mgłą.

Następnym krokiem będzie pełna, pierwsza dezynfekcja mieszkania mająca na celu odkażanie po zmarłym całego lokalu pomocą specjalistycznego środka chemicznego. Po jej zakończeniu, zależnie od stopnia zabrudzenia i ilości widocznych śladów w mieszkaniu przechodzimy do usuwania plam krwi ze ścian, sufitów i podłóg oraz innych powierzchni stosując odpowiednie środki chemiczne lub, pomijając ten etap, przechodzimy do dezynfekcji z wykorzystaniem metody GTX 40 z USA.

Odkażanie po zgonie

Skutecznym narzędziem podczas pracy przy sprzątaniu po zwłokach jest ozonowanie, dzięki któremu możliwe jest usunięcie nieprzyjemnego zapachu i odoru po zmarłym w całym mieszkaniu oraz zabicie bakterii i wirusów. Firma Vector wykonuje także zamgławianie Airfogiem ULV wykorzystującym tzw. metodę kapsułkową oraz dezynfekcję klatki schodowej, korytarza, windy i wspólnych części budynku z wykorzystaniem ozonowania.

Jak długo trwa sprzątanie po śmierci?

Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, dopasowując zakres prac i dezynfekcji do poziomu skażenia i zanieczyszczenia mieszkania. Firma Vector działająca m.in. w Sochaczewie oferuje sprzątanie mieszkań, domów, pokojów hotelowych, altan, garaży i innych pomieszczeń, w których konieczne jest sprzątanie i dezynfekcja po zmarłych. Zawsze staramy się przeprowadzić prace dezynfekcyjne szybko i skutecznie, dając Państwu dożywotnią gwarancję bezpieczeństwa zakończonego sprzątania po zwłokach w Sochaczewie na podstawie posiadanego przez nas certyfikatu jakości. Jesteśmy doświadczoną firmą posiadającą niezbędne uprawnienia do pracy w miejscach znalezienia zwłok – w trudnych przypadkach współpracujemy na bieżąco ze służbami, pozwalając na zabezpieczenie śladów i tkanek na potrzeby dalszych badań.

KONTAKT – Vector – dezynfekcja po zgonie – Sochaczew

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – sprzątanie mieszkań po zgonach Sochaczew

Po jakim czasie od dezynfekcji po zgonach w Sochaczewie można bezpiecznie korzystać z mieszkania?

Z mieszkania można bezpieczne korzystać po 12 godzinach od zakończenia wszystkich czynności związanych z realizacją usługi dezynfekcji po zgonach w Sochaczewie. Po tym czasie wszelkie środki chemiczne zdążą się ulotnić i lokal będzie w pełni bezpieczny.

Ile czasu zajmuje dezynfekcja mieszkania po zmarłym w Sochaczewie?

Długość trwania wszelkich czynności zależy od takich czynników jak przyczyna śmierci, stopień skażenia lokalu, poziom rozkładu ciała, wielkość skażonego obszaru i wiele więcej. Z tego względu czas trwania prac można wstępnie ustalić dopiero po oględzinach danego miejsca.

Jak sprzątać mieszkanie po zgonie w przypadku śledztwa, aby nie utrudnić postępowania?

W przypadku gdy do śmierci doszło np. z powodu zabójstwa i na miejscu prowadzone jest śledztwo w tej sprawie, firma zajmująca się sprzątaniem po zgonach w Sochaczewie powinna stale współpracować z organami prowadzącymi daną sprawę. Z tego względu warto korzystać z usług profesjonalistów, aby znali oni prawo i wiedzieli jak w takiej sytuacji działać.