Usługi sprzątania po zwłokach w Prószkowie i całym województwie opolskim realizowane przez firmę skupiają się na kompleksowej, skutecznej dezynfekcji i odkażaniu mieszkań po zmarłych zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Z uwagi na ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi bakteriami, wirusami i innymi drobnoustrojami, zlecenie przeprowadzenia pełnej dezynfekcji mieszkania profesjonalnej firmie jest zalecaną metodą sprzątania po zmarłym. Na czym polegają usługi sprzątania po zgonie i jakie metody są wykorzystywane przez firmę Vector?

Dezynfekcja po zmarłych w mieszkaniu

Środki odkażające wykorzystywane podczas profesjonalnej dezynfekcji mieszkań po zmarłych są środkami atestowanymi, opracowanymi w celu neutralizacji bakterii, wirusów i szkodliwych czynników biologicznych jakie mogą pojawić się w miejscu śmierci człowieka, w trakcie rozkładu ciała. Nasi technicy pracujący na miejscu zdarzenia zajmują się m.in. całkowitym usuwaniem i zabezpieczaniem materiału biologicznego, w tym krwi, tkanek, fekaliów, płynów ustrojowych, a także likwidowaniem zapachu trupa trudnego do usunięcia z mieszkania nawet po wielu dniach wietrzenia pomieszczeń. Próbując sprzątać po zmarłym samodzielnie, z użyciem domowych środków czystości nie osiągną Państwo tak wysokiej skuteczności działania i pewności całkowitego wyeliminowania zagrożenia biologicznego. Wyłącznie profesjonalne metody dezynfekcji i odkażania zapewniają prawidłowe przygotowanie lokalu do ponownego użytku mieszkania po śmierci.

VECTOR – Zapytaj o szczegóły naszej usługi – sprzątanie po zgonie Prószków

Zadzwoń: +48 725 392 578

Na poszczególnych etapach pracy, technicy Vector skupiają się w pierwszej kolejności na usuwaniu z mieszkania mebli, śmieci i gabarytów utrudniających dezynfekcję skażonego miejsca, wymagających utylizacji lub prawidłowego odkażenia. Jeśli to konieczne (np. w przypadkach mieszkań po samobójstwie czy zabójstwie), w przypadku rozległych plam po krwi lub płynach ustrojowych na podłogach, ścianach czy sufitach, technicy stosują termiczne oczyszczanie oraz usuwają zniszczone deski podłogowe, tapety czy zewnętrzną farbę ze ścian, eliminując w ten sposób zagrożenie biologiczne.

Procedura dezynfekcji koncentruje się na wykorzystaniu chemicznych środków neutralizujących i ułatwiających usuwanie zabrudzeń z krwi na powierzchniach, a także metodach gazowych i aerozolowych, które ułatwiają docieranie do trudnodostępnych miejsc, dezynfekcję powietrza oraz usuwanie nieprzyjemnych zapachów. W celach tych stosujemy ozonowanie, zamgławianie metodą kapsułkową AirFog ULV, mikrodyfuzję, deodoryzację oraz technologię SGP (GTX-40). Do naszej dyspozycji pozostaje także opcja czyszczenia cennych przedmiotów suchym lodem.

Najważniejsze zadania podczas sprzątania po zwłokach – Prószków

Śmierć osoby w mieszkaniu i rozkładanie się ciała w temperaturze pokojowej przynajmniej przez kilka godzin powodują pojawienie się zagrożenia biologicznego, które może wpływać bezpośrednio na zdrowie człowieka. Zadaniem naszych techników jest wyeliminowanie ryzyka poprzez przeprowadzenie kompleksowej dezynfekcji i odkażania po zgonach w Prószkowie nie tylko powierzchni użytkowych, ale całego pomieszczenia czy mieszkania, które uległo skażeniu. Po zakończonych pracach pozostawiamy dla Państwa certyfikat wykonania działań dezynfekcyjnych stanowiący także gwarancję czystości mikrobiologicznej i potwierdzenie zabezpieczenia przez nas mieszkania sprawdzonymi, atestowanymi środkami bakteriobójczymi.

KONTAKT – Sprzątanie i dezynfekcja po zmarłych – Prószków

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

 

FAQ – czyszczenie i odkażanie po trupach Prószków

Co zrobić z wartościowymi rzeczami w trakcie sprzątania domu po zmarłym w Prószkowie?

Wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić na miejscu i ich nie ruszać, ponieważ mogą być skażone. Nasza firma oferuje usługę odzyskiwania wartościowych przedmiotów przy użyciu suchego lodu. Dzięki temu można uniknąć ich utylizacji, co ma szczególne ważne znaczenie w przypadku rzeczy posiadających wartość sentymentalną lub finansową.

Dlaczego warto wybrać firmę, która wydaje kompleksową dokumentację i raport ze stanu pomieszczenia po sprzątaniu po zmarłych?

Raport oraz dokumentacja potwierdzająca przeprowadzenie dezynfekcji przez profesjonalną i certyfikowana firmę to gwarancja bezpieczeństwa. Tego typu dokumentacja często jest również wymagana przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Jaką rolę pełni ozonowanie podczas dezynfekcji po zgonach?

Ozonowanie to technika dezynfekcji, która opiera się na rozpylaniu ozonu w formie gazu w dezynfekowanym pomieszczeniu. Dzięki temu może on dotrzeć we wszystkie nawet najbardziej niedostępne miejsca. Oprócz tego ozon pozbywa się również wszelkich zapachów z przestrzeni, zostawiając po sobie jedynie przyjemny zapach czystości.