Sprzątanie mieszkania po zmarłym powinno zostać przeprowadzone najwcześniej, jak to możliwe. Śmierć osoby w domu, także z przyczyn naturalnych, skutkuje szybkim postepowaniem rozkładu ciała ze względu na wyższą temperaturę pokojową i optymalne warunki do rozwijania się różnego rodzaju bakterii i robactwa. Aby zapewnić Państwu kompleksowe sprzątanie po zmarłym i bezpieczeństwo dalszego korzystania z lokalu, firma Vector działa w Leżajsku i okolicach, zapewniając profesjonalną pomoc w sprzątaniu mieszkań po śmierci. Jak działamy?

Procedura sprzątania po zmarłych w Leżajsk – Vector

Metodyka i techniki wykorzystywane przy sprzątaniu po zwłokach w Leżajsku przez doświadczonych techników firmy Vector są znacznie bardziej rozbudowane niż dezynfekcja, jaką mogą przeprowadzić Państwo na własną rękę z wykorzystaniem powszechnie dostępnych środków czyszczących. Ze względu na duże ryzyko kontaktu z wirusami, bakteriami, grzybami i drobnoustrojami szkodliwymi dla zdrowia i życia człowieka, zalecenia Państwowej Inspekcji Sanitarnej wskazują jasno, że sprzątanie mieszkań po zmarłych powinno być przeprowadzane zawsze przez profesjonalną firmę, która jest w stanie zagwarantować właściwy poziom skuteczności dezynfekcji po zmarłych w Leżajsku.

Należy pamiętać, że sprzątanie nie obejmuje wyłącznie wietrzenia mieszkania w celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu i starcia powierzchownych, widocznych plam po płynach ustrojowych. Przez ryzyko kontaktu z bakteriami, wszystkie ślady muszą zostać odpowiednio zabezpieczone i zneutralizowane.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – sprzątanie po zmarłych w Leżajsku

Zadzwoń: +48 725 392 578

Każdy proces sprzątania po zgonie w Leżajsk rozpoczynamy od indywidualnej oceny skali zanieczyszczeń i skażenia lokalu, tak aby najskuteczniej dopasować techniki sprzątania wymagane do przywrócenia mieszkania do stanu bezpiecznego. W zależności od przyczyn śmierci, czasu rozkładu ciała w mieszkaniu oraz wielkości widocznych zanieczyszczeń, cała procedura może się wydłużać. W ramach sprzątania po samobójstwach, zabójstwach i śmierci powodującej powstanie wielu widocznych plam po krwi i płynach ustrojowych, w niektórych przypadkach nasi technicy decydują o konieczności usuwania desek podłogowych czy tapet ze ścian w celu dokładnego zneutralizowania wszystkich czynników biologicznych.

Dezynfekcja po zgonie - Vector

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym – Leżajsk

Na procedurę profesjonalnego sprzątania po zwłokach składa się kilka metod profesjonalnej dezynfekcji i neutralizacji materiału biologicznego. W Vector Leżajsk stosujemy m.in. metodę zamgławiania kapsułkowego Airfog ULV, przemysłowe generatory ozonu, czyszczenie suchą mgłą i suchym lodem, oczyszczanie chemiczne z użyciem chlorków bezankoniowych i podchlorynu do usuwania śladów krwi, a takżę mikrodyfuzję oraz dezodoryzację. Samo ozonowanie pozwala skutecznie zając się nieprzyjemnym zapachem powstającym w miejscu zgonu: im dłuższy okres rozkładu ciała, tym trudniejszy do usunięcia zapach zgnilizny. Ozonowanie jest metodą w pełni bezpieczną i po wietrzeniu mieszkania i ponownym obniżeniu stężenia ozonu, mieszkanie jest gotowe do użytku.

W ramach usługi sprzątania po zmarłych, firma Vector Leżajsk wykonuje dezynfekcję klatki schodowej i części wspólnych bloku, utylizację gabarytów wyniesionych z mieszkania oraz odzyskiwanie cennych przedmiotów metodą oczyszczania suchym lodem.

KONTAKT – profesjonalne sprzątanie i dezynfekcja po zgonach –  Vector Leżajsk i okolice

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – dezynfekcja po zmarłym Leżajsk

Czy zlecenie sprzątania profesjonalnej firmie z Leżajska rzeczywiście jest konieczne?

Usługa dezynfekcji po zgonie, jest stosunkowo nowa dla wielu osób, dlatego też nie wszyscy są do niej przekonani. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też bardzo dbamy o to, by móc udowodnić nasze kwalifikacje poprzez odpowiednie zaświadczenia i certyfikaty. Od samego początku współpracy dbamy także o nawiązanie dobrej relacji z klientami i staramy się uszanować ich wolę.

Jakie przepisy regulują sposób funkcjonowania firm zajmujących się sprzątaniem po śmierci w Leżajsku?

Działamy w pełnej zgodności z ustawą Państwowej Inspekcji Sanitarnej z dnia 14 marca 1985 roku,  opracowanej na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263 oraz z 2012 r. poz. 460 i 892, a także z 2013 r. poz. 2., według której przeprowadzanie dezynfekcji domu po zgonie wymaga stosowania się do określonych norm bezpieczeństwa, stosowania wyłącznie atestowanych środków czyszczących i odpowiedniego sprzętu. 

Na co uważać, wybierając firmę sprzątającą mieszkania po zmarłych w Leżajsku?

Przeglądając ofertę firmy, zwracaj uwagę na to, czy podaje ona swój adres siedziby oraz numer NIP. Poza tym liczy się również posiadanie przez pracownika certyfikatów, jakie jest zobowiązany okazać przed rozpoczęciem prac dezynfekcyjnych.