Specjalistyczne usługi sprzątania po zwłokach w Kolbuszowej i okolicach, realizowane przez firmę Vector, obejmują kompleksową dezynfekcję mieszkań po zmarłych w wyniku śmierci naturalnej, zabójstwa, samobójstwa i wypadków losowych. Pracujemy zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i we współpracy z działającymi na miejscu służbami, dając Państwu szansę na jak najszybszy powrót do czystego i bezpiecznego mieszkania. Jak przebiega procedura sprzątania i dezynfekcji mieszkań po zmarłych?

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – sprzątanie po zgonie Kolbuszowa

Zadzwoń: +48 725 392 578

Sprzątanie po zwłokach Vector Kolbuszowa

Podstawowym zadaniem techników podczas procedury sprzątania mieszkań po zmarłych jest skuteczne usunięcie widocznych śladów krwi, płynów ustrojowych, tkanek i innych zanieczyszczeń biologicznych, a także przeprowadzenie pełnej dezynfekcji likwidującej zagrożenie biologiczne powstałe przez bakterie, wirusy, grzyby i inne patogeny. Ze względu na duże zróżnicowanie przypadków, z jakimi mamy do czynienia, każde zlecenie sprzątania po zgonie rozpatrujemy indywidualnie – dezynfekcja po śmierci naturalnej wymaga zupełnie innego działania, niż sprzątanie po samobójstwie czy zabójstwie lub w miejscach, gdzie doszło do bardzo znaczącego rozkładu ciała i poważnego skażenia całego lokalu. Dysponując odpowiednimi technikami profesjonalnej dezynfekcji oraz środkami odkażającymi i neutralizującymi możemy zapewnić Państwu bezpieczeństwo niezależnie od stanu wyjściowego mieszkania.

W ramach sprzątania po zwłokach korzystamy z ozonowania, zamgławiania (w tym niezwykle skutecznej metody kapsułkowej AirFog ULV), metody GTX 40 korzystającej z technologii SGP, mikrodyfuzji, dezynfekcji suchą mgłą i suchym lodem, deodoryzacji, i środków chemicznych takich jak chlorek bezankoniowy oraz podchloryn, skutecznych przy usuwaniu widocznych, trudnych plam z krwi czy płynów ustrojowych. Połączenie metod czyszczenia powierzchni z zamgławianiem i ozonowaniem daje nam też szansę zwalczenia nieprzyjemnego zapachu po trupie i wyeliminowania bakterii i wirusów zawieszonych w cząsteczkach powietrza.

Dezynfekcja po zmarłych Bieruń

Dlaczego profesjonalne sprzątanie po zwłokach jest niezbędne?

Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Sanitarna, wszystkie działania związane z zabezpieczaniem i porządkowaniem miejsc po zmarłych powinny być przeprowadzane przez specjalistów dysponujących odpowiednim sprzętem, atestowanymi środkami, a także wiedzą i doświadczeniem pozwalającymi na skuteczną likwidację zagrożenia biologicznego. Sprzątając po zmarłym samodzielnie narażają się Państwo na duże ryzyko kontaktu z różnymi bakteriami i wirusami, a same środki sprzątające do użytku domowego nie są w stanie zwalczyć ich skutecznie. W Vector Kolbuszowa wiemy jak pracować sprawnie, szybko, ale zapewnić najwyższą dokładność i skuteczność dezynfekcji po śmierci, niezależnie od okoliczności.

Wiemy, jak trudnym wydarzeniem jest śmierć bliskiej osoby w mieszkaniu. Wiemy też, że wiele osób musi w dalszym ciągu z takiego mieszkania korzystać, chcąc czuć się w nim bezpiecznie. Gwarantujemy szybką i profesjonalną obsługę przygotowującą mieszkanie do ponownego po zgonie, bezpiecznego użytkowania już po 12 godzinach od zakończenia dezynfekcji pomieszczeń po śmierci. Wykonujemy także końcową dezynfekcję klatki schodowej i części wspólnych budynku oraz odzyskiwanie cennych przedmiotów suchym lodem.

KONTAKT – profesjonalne sprzątanie, dezynsekcja i dezynfekcja po zgonach – Kolbuszowa

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – czyszczenie po zgonach Kolbuszowa

Jak ustrzec się przed nierzetelną firmą oferującą dezynfekcję po śmierci w Kolbuszowej?

Ważnymi znakami ostrzegawczymi są tanie środki chemiczne, brak wymaganej wiedzy, pozostawienie zabrudzeń biologicznych czy też niedokładnie zlikwidowana trupia woń. Zwróć uwagę również na referencje firmy, opinie w sieci, a także to, jak długo znajduje się ona na rynku. Przy czym oczywiście, nie każda firma dopiero zaczynająca działalność jest firmą źle przygotowaną.

Czym jest dekontaminacja wykorzystywana przy dezynfekcji po zgonie?

Podczas poszukiwania najlepszej firmy świadczącej m.in. usługę sprzątania domu po śmierci w Kolbuszowej, można zetknąć się z wyrażeniem “dekontaminacja”. Jest to nic innego, jak szereg czynności dezynfekcyjnych, mających na celu neutralizację i bezpieczne usunięcie czynników stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia znajdujących się w otoczeniu osób. 

Czym różnią się od siebie poszczególne formy dekontaminacji?

Sanityzacja – polega na likwidacji mikroorganizmów z powierzchni płaskich. Wykorzystuje się przy niej standardowe środki czyszczące.

Dezynfekcja – odpowiada za niszczenie mikroorganizmów w formie wegetatywnej.

Sterylizacja – jedyna metoda, która radzi sobie zarówno z mikroorganizmami w formie wegetatywnej, jak i przetrwalnikowej, co zapobiega ich ponownemu namnożeniu.