Profesjonalne sprzątanie po rozkładzie ciała to usługa, która zyskuje sobie coraz większą popularność, jednak mimo to, nadal nie każdy o niej słyszał. Albo też często uważamy, że jest ona konieczna jedynie w najbardziej drastycznych przypadkach. Nie jest to prawdą, gdyż liczy się też czas, w jakim ciało zostało znalezione, a także stan ogólny lokalu. Im bardziej zaniedbane pomieszczenie, tym większe stwarza ono zagrodzenie dla otoczenia, zwłaszcza jeśli przez dłuższy czas rozkładał się w nim trup.

Szybka reakcja ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa najbliższych zmarłej osoby, dlatego też w firmie Vector jesteśmy dostępni przez całą dobę. Świadczymy nasze usługi sprzątania po zgonach w Jędrzejowie, ale też całej Polsce.

Zadzwoń: +48 725 392 578

Dlaczego nie zalecamy przeprowadzenia dezynfekcji po zmarłych samodzielnie?

Sprzątanie po śmierci bliskiej osoby to coś, na co na ogół nie jesteśmy gotowi ani psychicznie, ani technicznie. Oprócz bólu, jaki wywoła przebywanie w określonym pomieszczeniu, niebezpieczne jest wystawianie się na groźne wirusy, jakie uwalniają się z ciała podczas rozkładu już od chwili zgonu. Środki czystości, jakie wykorzystujemy na co dzień w domu, nie pomogą nam w zabiciu groźnych patogenów. Również unoszący się w powietrzu nieprzyjemny zapach nie ułatwia sprawy. Pozbycie się go nie jest łatwe, a jeśli nie zwalczymy go w porę, może on nawet przeniknąć ściany budynku, do czego nie wolno dopuścić.

Przebieg profesjonalnej dezynfekcji po zmarłych Jędrzejów – krok po kroku

Ważne jest oszacowanie sytuacji. Inaczej wygląda sprzątanie po zabójstwach, a inaczej wygląda sprzątanie po trupach ze zgonu naturalnego. Podstawowa różnica polega na doborze metod i środków czystości, a także na tym, ze w tym pierwszym przypadku konieczna jest umiejętna współpraca z policją i prokuraturą, by nie zatrzeć śladów przed ich udokumentowaniem.

Całość prac rozpoczynamy na ogół od opróżnienia pomieszczeń z mebli i sprzętów RTV, przy czym na tym etapie oferujemy ich czyszczenie lub utylizację, jeśli to konieczne. Następnie, jeśli trup znajdował się w pomieszczeniu przez dłuższy czas, przystępujemy do zrywania podłogi. Przeprowadzamy dezynfekcję po zmarłych w Jędrzejowie, podczas której usuwamy groźne tkanki i płyny ustrojowe. Całość prac uzupełniamy o dezodoryzację, ozonowanie, a także o mikrodyfuzję, zamgławianie i ponowną dezynfekcję z użyciem aktywnej suchej mgły. Oferujemy również czyszczenie przedmiotów wartościowych suchym lodem.

W swojej pracy wykorzystujemy najlepsze technologie, dzięki którym działamy w pełni skutecznie. Wykonujemy ozonowanie z wykorzystaniem wysokiej jakości generatora przemysłowego, a podczas zamgławiania wykorzystujemy Airfog w innowacyjnej metodzie kapsułkowej, dzięki czemu sprzątanie po zmarłych jest jeszcze bardziej skuteczne.

Do klienta podchodzimy z pełnym zrozumieniem, a powierzoną pracę wykonujemy z najwyższą starannością, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak bardzo zależy od niej bezpieczeństwo otoczenia osoby zmarłej.

KONTAKT – Vector – sprzątanie po zmarłych – Jędrzejów

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

Często zadawane pytania – dezynfekcja po zgonach Jędrzejów

Czy jako klient mam wpływ na dobór zastosowanych metod podczas sprzątania po zmarłych w Jędrzejowie?

Tak, bierzemy pod uwagę życzenia klientów przy doborze metod sprzątania po zwłokach. Jest to ważne ze względu m.in. na chęć ochrony środowiska, obecność dzieci i zwierząt, a także w przypadku ograniczonego czasu, jaki pozostał na przeprowadzenie prac. 

Czy firma udziela pomocy w likwidacji szkodników?

Aby uniknąć rozmnożenia się insektów, świadczymy usługi dezynfekcji po śmierci, polegające m.in. na zaaplikowaniu środków specjalistycznych w całym pomieszczeniu, ze szczególnym naciskiem na miejsca trudno dostępne, w jakich mogą pojawić się szkodniki.

W wyniku zgonu uszkodzeniu uległy przedmioty o wysokiej wartości. Czy stosowanie tradycyjnych metod dezynfekcyjnych nie narazi ich na dalsze zniszczenia?

Jesteśmy przygotowani na takie sytuacje. Aby nie powiększać nadmiernie strat poniesionych w związku ze zgonem, mamy w zanadrzu metody, jakie doskonale sprawdzą się w czyszczeniu przedmiotów delikatnych i o wysokiej wartości. Czyszczenie przeprowadzamy m.in. za pomocą suchego lodu lub zamgławiania.