Procedura sprzątania po zgonie może wymagać zastosowania jedynie kilku prostych czynności dezynfekcyjnych i odkażających lub składać się z wielu kompleksowych działań mających na celu usunięcie widocznych śladów krwi, płynów ustrojowych oraz innych śladów biologicznych. Jako doświadczona w branży firma spotykamy się na co dzień z wieloma różnymi sytuacjami, w których konieczne jest sprzątanie mieszkania po zwłokach i rozkładzie ciała oraz przygotowanie go do ponownego użytkowania w możliwie najkrótszym czasie. W jaki sposób działają technicy Vector Ciechanów – sprzątanie po zmarłych, by zabezpieczyć Państwa mieszkania po osobie zmarłej?

Zadzwoń: +48 725 392 578

Przebieg sprzątania po zwłokach w mieszkaniu – Ciechanów

Kolejne kroki podejmowane w ramach sprzątania po śmierci zależą w dużej mierze od skutków, jakie pozostawił po sobie zgon lokatora oraz skali zanieczyszczeń i skażenia, z jakimi mamy do czynienia. Na co dzień pracujemy zarówno z przypadkami sprzątania mieszkań po śmierci naturalnej, gdzie ślady po zmarłym są właściwie niewidoczne a skażenie minimalne, jak i z mieszkaniami po samobójstwach, zabójstwach i trudnych wypadkach losowych, z dużą ilością krwi na podłogach, ścianach, a nawet sufitach. Dość łatwo zrozumieć, że w obydwu opisanych sytuacjach procedura sprzątania po zwłokach będzie wymagała nieco innego podejścia. Nasi technicy przygotowani są na każdy scenariusz.

Usuwanie fetoru po zgonie 1

Przeprowadzanie prac w ramach sprzątania po zmarłym rozpoczynamy od ogólnej oceny stanu pomieszczeń, stopnia ich zanieczyszczenia i skażenia oraz fetoru, z jakim będzie trzeba poradzić sobie w pierwszej kolejności. Dla ułatwienia prac i zabezpieczenia cennych przedmiotów, przed przystąpieniem do dezynfekcji po zgonie w Ciechanowie pozbywamy się z mieszkania śmieci, gabarytów, mebli i sprzętów – te, które mogą zostać ocalone zostają oczyszczone metodą suchego lodu lub suchej, aktywnej mgły, natomiast pozostałe trafiają bezpiecznie do utylizacji. Przy stosunkowo pustym mieszkaniu znacznie łatwiej będzie nam skutecznie zabezpieczyć, oczyścić i zdezynfekować pomieszczenia.

Jakie techniki używane są do sprzątania po zmarłych?

Na co dzień korzystamy z kilku podstawowych metod dezynfekcji i odkażania pomieszczeń oraz zwalczania widocznych, trudnych do usunięcia plam po krwi i płynach ustrojowych. Dla najwyższej skuteczności stosujemy sprawdzone środki chemiczne usuwające także zaschnięte plamy, a dodatkowo wykorzystujemy m.in.:

  • ozonowanie,
  • deodoryzację,
  • zamgławianie AirFogiem ULV (metoda kapsułkowa),
  • mikrodyfuzję,
  • czyszczenie suchą mgłą i suchym lodem,
  • metodę GTX 40 z USA (technologia SGP),
  • ozonowanie klatek schodowych,
  • korytarzy,
  • windy i innych części wspólnych budynku,

jeśli do zgonu doszło w mieszkaniu lub domu.

Prace przy sprzątaniu po zwłokach w Ciechanowie powinny być przeprowadzone przez doświadczoną i odpowiednio przygotowaną ekipę przede wszystkim z uwagi na zagrożenie biologiczne, z jakim można zetknąć się w mieszkaniu. W walce z drażniącym fetorem nieskuteczne okazuje się tradycyjne wietrzenie pomieszczeń, natomiast domowe metody czyszczenia nie zawsze są w stanie usunąć całkowicie widocznych śladów oraz zagrożenia biologicznego. W tak trudnych kwestiach warto zaufać profesjonalistom. Firma Vector obsłuży Państwa na terenie całego Ciechanowa i okolic.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje technika

KONTAKT – Vector – sprzątanie po zmarłych – Ciechanów

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – odkażanie po zwłokach Ciechanów

Czy środki wykorzystywane podczas sprzątania po zwłokach w Ciechanowie są bezpieczne dla alergików?

Tak. Wszystkie stosowane przez nas środki dezynfekujące są w pełni bezpieczne dla alergików. Oprócz tego, że pozwalają pozbyć się różnych patogenów, to likwidują również alergeny, co wpływa pozytywnie na jakość powietrza w pomieszczeniu i tym samym samopoczucie osób zmagających się z alergią.

Jak długo trwa sprzątanie po zmarłych w przypadku śmierci naturalnej?

Wszystko zależy od czasu, jaki minął od zgonu i stopnia rozkładu ciała. Jeśli od śmierci nie minęło dużo czasu to ilość czynności i ich stopień zaawansowania będzie mniejszy, przez co cały proces będzie trwał krócej. Jednak nie można określić czasu trwania sprzątania po zmarłych w przypadku śmierci naturalnej Ciechanów bez oględzin danego miejsca.

Dlaczego warto wydać pieniądze na profesjonalną dezynfekcję po zmarłych w Ciechanowie?

Tylko korzystając z profesjonalnej pomocy można mieć pewność, że proces dezynfekcji i sprzątania miejsca śmierci został przeprowadzony prawidłowo i przebywanie w danym lokalu jest już w pełni bezpieczne.