Jedną ze składowych oferty firmy Vector jest profesjonalna dezynfekcja pojazdów, w tym ozonowanie i odkażanie.

Dezynfekcja pojazdów konieczna jest w wielu sytuacjach, szczególnie gdy auto służy do przewożenia większej ilości osób w ciągu dnia (np. taksówka, karetka) lub, gdy przewozimy towar czy zwierzęta. Aby uchronić się przed najgroźniejszymi bakteriami czy grzybami, musimy regularnie dbać o czystość pojazdu w ramach profesjonalnej dezynfekcji, a także ozonowania i odkażania samochodów. Część rzeczy możemy wykonać samodzielnie, czasem jednak konieczne jest już powierzenie pojazdu profesjonalistom. Jak zatem wygląda skuteczna dezynfekcja pojazdów i jak często powinniśmy ją wykonywać? Na czym polega ozonowanie pojazdów?

Dezynfekcja pojazdów krok po kroku

Najważniejszym krokiem jest przemycie specjalnym środkiem dezynfekcyjnym wszystkich powierzchni, których dotykasz najczęściej – czyli wszelkich klamek, kierownicy, skrzyni biegów, tapicerki itd. Stosowany roztwór powinien zawierać co najmniej 60% czystego alkoholu etylowego. Warto też, jeśli to możliwe, zdjąć z siedzeń pokrowce i wyprać w temperaturze co najmniej 50o.

Dezynfekcja pojazdow

Jeśli posiadasz odpowiednie środki, koniecznie pamiętaj o zdezynfekowaniu wentylacji i klimatyzacji. Gdy o to nie zadbasz, to pomimo czystego, zdezynfekowanego auta, z powrotem pojawi się w nim powietrze przepełnione wirusami i grzybami, których przecież chcesz uniknąć.

Nie zapomnij o częstym, dokładnym wietrzeniu auta. W ten sposób również możesz pozbyć się części bakterii. Jeśli akurat nie musisz korzystać z pojazdu, odstaw go na kilka dni. Dzięki temu zginą najgroźniejsze dla Twojego zdrowia grzyby i bakterie.

Powyższe kroki możesz wykonać samodzielnie, wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie, wystarczająco silne środki, są jednak czynności, które niestety wymagają kupienia specjalistycznej aparatury, jaką jest ozonator, a jeśli nie chcesz tego robić, powierz swoje auto profesjonalistom.

Pełne odkażanie pojazdów

Samodzielny zakup ozonatora to wydatek rzędu kilku tysięcy, warto go jednak rozważyć, jeśli regularnie przewozisz większą liczbę osób, co grozi znacznie zwiększoną ilością zarazków. Warto je wykonać szczególnie, gdy kupujesz pojazd używany. Wiele salonów zapewnia o dezynfekcji pojazdów po każdej jeździe testowej, nie wiesz tego jednak na pewno, zatem nawet nowe auto powinno być dokładnie zdezynfekowane po zakupie. Biorąc pod uwagę panującą obecnie pandemię, pojazd tak naprawdę powinien być dezynfekowany za każdym razem, gdy masz podejrzenie, ze wraz z Tobą podróżowała osoba zarażona.

Odkażanie i ozonowanie pojazdów zaleca się średnio raz do roku, a gdy istnieje większe ryzyko zarażenia – odpowiednio częściej.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

+48 725 392 578

Na czym polega ozonowanie pojazdów?

Ozonowanie ma tę przewagę nad domowymi metodami czyszczenia, że dociera wszędzie tam, gdzie gromadzą się niebezpieczne mikroby, a gdzie my sami dotrzeć nie jesteśmy w stanie. Do wnętrza auta wstawia się specjalny generator, konieczne jest włączenie obiegu zamkniętego i wentylatorów. Cały proces na ogół trwa godzinę, lecz czas ten w zależności od przypadku może ulec odpowiedniemu skróceniu lub wydłużeniu. Po ozonowaniu pojazdu w aucie przez jakiś czas będzie unosił się specyficzny zapach, jednak po wywietrzeniu zniknie on bez śladu. Pamiętaj, by nie wsiadać za kierownicę zaraz po ozonowaniu!

Bezpośredni kontakt z tym środkiem w dużym stężeniu jest niebezpieczny dla zdrowia, zatem wietrzenie po zabiegu powinno trwać co najmniej kilkanaście minut.

Jak ważna jest regularna dezynfekcja pojazdów?

W wielu przypadkach nie doceniamy jej znaczenia, nie zdajemy sobie czasem sprawy z tego, jak jest konieczna, zwłaszcza teraz. Dbając o pełną czystość pojazdu, znacznie zmniejszamy ryzyko zarażenia się groźnymi chorobami, a przy tym podróż w czystym, wysprzątanym aucie jest o wiele przyjemniejsza, niż gdybyśmy o to nie zadbali.

Podejmując decyzję o skorzystaniu z usługi profesjonalnej dezynfekcji, warto porównać oferty najlepszych firm w Twojej okolicy. W pobliżu Twojej miejscowości nie ma firmy zajmującej się profesjonalną dezynfekcją i ozonowaniem pojazdów? Wiedz zatem, że część serwisów świadczy swoje usługi na terenie całej Polski. Jedną z takich firm jest firma rodzinna Vector, która oferuje m.in.:

oraz liczne inne specjalistyczne usługi. Konkurencyjne cenny i liczne referencje to solidne argumenty za zwróceniem się właśnie do nas. Nasi fachowcy zapewniają kompleksową obsługę na najwyższym poziomie.

KONTAKT – dezynfekcja pojazdów, ozonowanie pojazdów

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48